bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

Bugün yine ilginç bir kurguyla dahil olduğum rüyalardır. Eski tip basit bir mimari yapısı olan bir binadayım. Sanırım savaş hali var. Çevremde düşman olmayan en son ben kalmışım ve saklanıyorum bir perdenin arkasında. Bir iki kişi fark etmeden geçiyor sonra gelen kişi beni görüp silahıyla ateş etmeye başlıyor. Kafamdan, göğsümden birçok yerimden vuruldum ama hiç acı hissetmedim. Ölmüş olmam gerektiğinin farkındaydım ama hala yürüyordum. O sırada bir adam geldi kaçmam için bana yardım etmeye başladı. Bulunduğumuz binaya yakın ama ağaçlar arasında kaldığı için görülmeyen, dışarıdan bakınca diğer binanın aynısı ama içi ortaçağ şatolarını andıran bir yere girdik. Evde birsürü koşturan hizmetçi var, onlara gözükmeden katlarda odalarda neler var kontrol ediyoruz. En üst katta bir sığınak buluyoruz. Evet en üst katta. Açmayı deniyoruz ama açılması için büyük bir savaş füzesiyle önce hasar alması gerektiğini fark ediyoruz. Bunun için hemen bilgisayar bulup google maps' ten net konumumuzu birilerine atmamız gerekiyor. Onlar o noktaya füze atacak, sığınak etkin hale gelip açılacak biz de girebileceğiz, plan bu şekilde. internet çekti çekmedi diye uğraşırken uyanıyorum.