bugün

nokia lumia 1320

yeni sahip olduğum telefondur. abisi 1520'nin fazla kırpılmış halidir. symbian rezaletinden sonra nokia'ya tövbe etmeme rağmen windows 10 çıkacağı haberleri üzerine son bir şans verdim nokia'ya. symbian, ios, android kullanmış biri olarak risk aldım. artıları, başta pil, gerçekten çok iyi. tasarım, büyük ama hoş duruyor. fiyat, performansı fiyatının üzerinde. eksilerine gelirsek, çözünürlük o kadar yüksek değil, yazılarda bariz belli oluyor. kapasitif menü ve kenar tuşları, aydınlatmaları yok menü tuşlarının ayrıca kenardaki ekran kilit tuşuna parmağınız gidiyor yanlışlıkla telefonda görüşürken, kapanabiliyor telefon. arka kapak, arka kapağın çıkması çok güzel, değiştirebiliyorsunuz, ancak bataryayı çıkaramıyorsunuz. ve en büyük eksiği, kamera ! ön kamera rezalet ötesi, selfiyi bırakın, görüntülü konuşmalar bile berbat. öylesine konulmuş vga. arka kamera çok kötü değil, ama zoom yaparsanız rezalet. video çekimi çok kötü değil, ancak bu kadar büyük telefona b kamera koymak kimin fikri bilemedim, muadili olarak asus zenfone 6 var. kamerası ve özellikleri dahi iyidir, android seviyorsanız. ben aldım, kamerası hariç memnunum