bugün

sözlük yazarlarının rüyaları

bugun gordugum ruyadir. gercekteb belkide simdiye kadar boyle garibini gordugumu sanmiyorum. daha dogrusu fantastik.

dunyayi baska yaratiklar esir almisti muthis bi savas ve kaos ortami vardi. zaten yeryuzunde bir kac insan vardi onlarda bugun olduruluyordu. insanligin kalani yer altinda kurduklari kolonilerde yasiyordu. fakat bu cok masrafliydi ve herkes gidemiyordu koloniye. bizim evin yakinlarinda bir yerde bu kolonilerden birine gecis yapilabilecek bir delik oldugu soyleniyordu ( daha dogrusu ruyada aklima geldi boyle bir sey oldugu ). bende ailemi geride birakarak bi gidip bakayim dedim en azindan bi sans. delige gittim girdim iceriye biraz asagi dogru yuvarlandim, sanirim bir kac dakika kadar. daha sonra gercekteb dedikleri gibi buranin bi koloniye ciktigini gordum, kolonide muazzam bi isiklandirma vardi, gun isigindan farksizdi fakat bu koloni henuz insaat halindeydi ayrica her yer ucurum oldugu icin hemen ulasamazdim bende dev gibi ( gercek hayattakilerin en buyugunun en az 10 kati buyuklugunde) bir is makinesinin paletine atladim oradan gitmeye calistim biraz ilerledim daha sonra is makinesi dondu bende biryerine tutunarak onunla beraber dondum ve epey yol katetmis oldum daha sonra bir kac kere daha ayni sekilde is makinelerinin arasinda atlayarak sonunda bir kac isciye ulastim. iscilerin hepsi siyahiydi. bana kim oldugumu ve oraya nasil ulastigimi sordular bende herseyi anlattim daha sonra santiyedeki konteynıra goturduler beni biraz sohbet ettik. aileleriyle birlikte orada yasadiklarini soylediler ama benim oraya yerlesebilmemin cok zor oldugunu soylediler fakat sonra kabul ettiler bizi saklayacaklarini soylediler. daha sonra bi adamin karisi geldi bebek arabasiyla, arabada siyahi bi bebek vardi ve oylece uyandim.
isre boyle bir ruyaydi.