bugün

bu devirde kız çocuğu yetiştirmek

kesinlikle zor olan bi durum.
bozulan toplum olduktan sonra çocukların doğduğu andan itibaren korumaya yönelik ne yapılsa boş.

hele ki bu haberlerde gördüklerimiz, etrafta duyduklarımızdan sonra istesek bile küçük bi kız çocuğunu tek başına dışarı göndermek vicdanen rahatsızlığa sebep oluyor. bu hale gelinmesinde herkesi suçu varken başına bi olay gelen kızlar hep damga yiyor. ne olursa olsun reşit olmayan bi kıza yüzde yüz hata payı çıkarmak hiçte sağlıklı bi davranış değil. sen modern bi aile oldum de, kızını türk kültüründen farklı bi yapıda büyüt sonra vay efendim ortam bozuldu kızımıza da sahip çıkamıyoruz.

bu ortamı bozduktan sonra da gençlerde küçük yaşta olmaması gereken davranışların olması çok normal. şimdi ki çocuklara dostluk arkadaşlık ne öğretilmeden sevgililik dost hayatı öğretiliyo. eski zamanda ben ailemden hiç bi yanımda erkek gördüklerinde oo sevgilin mi lafını duymadım şimdi otobüsteki amca aman ne tatlıymışda var mı sevgilin hıı senin diyo küçücük çocuğa. yazık. sonra daha akılları yetmeden sana çok aşığım her şeyi yaparım diye hayatlarını bitiriyolar.

bunları bu hale getiren bizlere, topluma yazık.