bugün

ahmet çakar

olaylı ac milan - benfica maçında yaşadıklarını anlatırken izleyenleri gülme krizine sokan önemli şahsiyet. bu adam gerçekten çok önemli. insanların uyuması gerekirken o saate kadar izleyip, ağzından çıkacak tek kelimeye bakmasını sağlıyor. ama beklediğinize değiyor.

dün akşam anlattıklarını izlemeyenler ve o anı tekrar yaşamak isteyenler için aklımda kaldığınca anlatayım;

milan - benfica maçı. çeyrek final ya da yarı final mücadelesi. benim şampiyonlar ligi'nde ikinci maçım. bülent yavuz dördüncü hakem. o zamanlar saçlarını sektiriyor, böyle tepede tek tel var, onu kafasında attırıyor.

milan 81. dakikada bir gol attı. ben golü verdim. o benficalı 1.60 - 1.70 civarı boydaki ufak ufak adamlar etrafımda, ofsayt diye itiraz ediyorlar. ben böyle pamuk prenses gibiyim.. sahada yapayalnız kaldım. o zamanlar haberleşmek için kulaklıklar yok. bülent yavuz sahanın kenarında, televizyondan pozisyonu kesiyor. sonra bir baktım havaya zıplamaya başladı. o tepesinde saç bir havaya kalkıyor, bir yere iniyor. saçı bile oynuyor, o derece sevinçli..

gerisini anlatmaya gerek yok herhalde..

ama böyle okuyarak o heyecanı yaşayamazsınız. izlemek lazım, birinci ağızdan duymak lazım.