bugün

işveren

"gazeteye grubumuza katılmak üzerek bla bla sektöründe çalıştırılmak üzere bağyan bla bla mühendisleri arıyoruz. dolgun maaş, prim, sgk." diye numarayı yazmayı akıl edendir. iş bulma umuduyla telefon açılır...

dillilili dilililili...
+ nerağsiii?
- iyi günler, gazeteye verdiğiniz ilan için aramıştım.
dııııııııııııııııııt...(kapattı)

pes edilmez. tekrar aranır.
dillilili dilililili...
+ aloğ?
- pardon, bu numaraya gazetede ilan var.
+ ney?
+ tamam. okuyorum.gazeteye grubumuza katılmak üzerek bla bla sektöründe çalıştırılmak üzere bağyan bla bla mühendisleri arıyoruz. dolgun maaş, prim, sgk.
+ sen hangısısın?
- ben bla bla mühendisiyim de. peki az önce neden yüzüme kapattınız? (şaşkınlık ve merakla sorulur.)
+ siğen bena hesap mı soruyorsun?
- hayır beyefendi, az öncede aradım, yanlış anlamadıysam aynı kişiydiniz. o yüzden..
+ tamam o zaman bir daha yüzüne kapıyorum.
dıııııııııııııııııııt

- orospu çocuğu! bir de yazmışsın oraya bağyan mühendismiş. git dolgun maaşını götüne sok. sen daha konuşmayı bilmiyorsun! hesap sordurmuyor kendine göt herif. lan hesap mı sorduk senden. kesin göbekli pis herifin tekiydin zaten. senin gibileri aramak zorunda olduğum iş imkanlarına sahip türkiye'ye lanet olsun. iki insan çalıştırıyorum diye şişip şişip içinde patlamayan patron egona lanet olsun! telefonu buyrun bla bla firması değil de "nerasiiiğ" diye açan beynin sikilsin. ilana firma adını yazmayan beyninde sikilsin senin. orospu çocuğu.

işte böyle olaylar ve tepkiler verdiren bazı yaratıklardır.