bugün

roberto mancini

Ünal Başkan'ın profosyonel Galatasaray'I için doğru bir adamdır. Malumunuz ünal bey zaten ben futboldan anlamam demişti, takıma bir anomim şirket gözüyle bakmakta ve bu bakış açısı türk futbolseverlere yabancı gelmektedir. Şu ana kadar galatasaray'ın başına kötü bir şey gelmemiştir ve galatasaray ekonomik olarak 2000lerden sonraki en iyi halindedir. ha parayı bastıkça başarı gelir mi orası türkiye şartlarında biraz belirsiz olacaktır. yani bu gözle hareket eden takımımız pek yok. Bir ara alt liglerden bir şekerspor vardı, sergen ahmet dursun vs. eppeyi bir lige göre akıllı adam toplamıştı ama başarı gelmemişti. ha bunu kıyas saymak da ne kadar doğrudur bilemem. neyse mesele şu ki mancini bir şirket olarak doğru transferdir ama takım olarak doğru olup olmadığını zaman gösterir.

kişisel kanaatim savunmayı toplasa bile yeter, şu adamı erken gönderip tazminata boğmak ise hata olur. Ha savunmayı toplamak biraz zaman ister ve sezon arasında bence eppeyi bir savunmaya takviye görebiliriz. en azından gerçek bir sol bek gelebilir. Yani kanat bozması riera ile bu iş bir yere kadar. gönül ister ki yerli olsun ama benim bildiğim yeri sol bek kalmadı... belki altyapıdan birden bir iki genç fırlar en büyük umudum o. sağda ebue ile sabri güzel insanlar. hamit ise kanatta kesinlikle olmamalı, ortasahada melo ile libero olur selçuk ile oyun kurar daha iyi.

en büyük endişem ise bizim bruma'da tam bir balotelli havası var ve mancini balotelli'yi sevmiyor.