bugün

2014 lys 1

bu seneden sinyalleri verilmiş olan sınavdır.
bize tüm hocalar sınav kolay olucak siz başarılı öğrencilersiniz takmayın bu kadar dediler.
takmadık.
ama bu sene önümüze gelen lys sınavında gördük ki herşeyi ama herşeyi bilmeden (hatta bazen bilmek bile yetmiyor) o sınavdan başarılı bir sonuç alamayacaksınız.
bundan sonra geçmiş sorularıda çözmenin bir anlamı yok, çünkü eskiden gerçekten önceki sınavlarda çıkan sorulara benzer nitelikte bazen aynıları bile çıkarken bu sene nerden ne bulalımda nasıl soralım diye düşünmüş ibneler. 86 dan bu yana çözdüğüm çıkmış integral ve türev soruları içinde yapamadığım max 10 tane soru varken bu sene en iyi bildiğim konuları türevi integrali yapamadım.
çöktüm, hayata umudum kalmadı, bitkisel hayata geçtim resmen.

o yüzden benden söylemesi hocalarınıza götürdüğünüz absürd uçuk sorulara karşılık bu ne ya bu çıkmaz derlerse (ki artık diyemezler) siz bi yolunu bulun çözdürün, öğrenin, bu konuyu artık biliyorum deme gafletine düşmeyin.
uzanın yatağa soruyu hayal edin mesela bi integral sorusu, koordinat düzleminde bi kadın silüeti hayal edin göbeğinin alanını bulmaya çalışın orangutan hayal edin hacmini hesaplayın.
hiç bir konuya çıkmaz gözüyle bakmayın en çokta o koyar insana çünkü.
''hocam yıldızlar yıldızsılardan soru gelmez dimi?''
''yok bee. sanmıyorum''

22 haziran 2013
30. soru
hangileri bilmmne hayat döngüsünün bilmemne bilmemnedir.

''hocam stroboskoptan nasıl bi sor gelir?''
sayıların katlarına bakın olmayan genelde cevaptır.
4 6 12 18 36 cevap 12
herşeye önem verin herşeyi ezberleyin insanlıktan çıkın her an ezberledikleriniz tekrar edin.
işte o zaman başarıya ulaşacaksınız.
edit: bide sıkmayın canınız bu soru nası yanlııış diye genelde hatalı çıkıyor.*