bugün

sözlük yazarlarının itirafları

Sıkıcı bir ekim sabahı . Günlerden pazar . Kalabalık bir halk otobüsünde sıkıldığım dolayı suratımı asmış oturuyorum . Kimsenin sabah kalkmak istememesinden dolayı da herkesin suratı asık . Bir kişinin hariç . O son derece sakin . Yüzünden bir şeyi anlayamazsın tepki yok ve çok güzel minicik gözleri var . Kedi yavrularının gözleri gibi . Yumuk yumuk . Saçlarının metrelerce öteden bile yumuşacık olduğu anlaşılıyor . Tam böyle çikolata kahvesi saçlar . Bembeyaz bir ten , beyaz peynir gibi . Orta boylu , zayıfça bir şey . Gördüğüm anda vurulmuştum . " Allah'ım " dedim . " Tamda hayalimdeki erkeğin yandan yemişi . " O gün öyle geçti gitti . Aklımda kaldı siması ama . Sonra farkettim ki bu bizim mahallede . Hep denk geliyoruz hepte benden 1 durak sonra biniyor . Daha çok kafama girmeye başladı . Bazen oturup düşünüyordum . Bir de adresi soramayacak kadar utangacımdır ama ne hikmetse onu her gördüğümde gözlerinin içine bakıyordum . Bir gün arkadaşımla beraberdik dedi ki : " şurdaki çocuk sürekli sana bakıyor . " Ben bunu bir duydum , nasıl gaza geldim bilmiyorum . Bindim otobüse , o yer buldu ben bulamadım . Bir de bir takıntısı vardı , sürekli en arkaya otururdu . Ara ara dönüp bakıyordum . Adak diledim . Allah ' ım dedim ne olur tanışayım vallahi 2 gün oruç tutucam 10 günde namaz kılacam dedim . ( hepsini de yerine getirmedim sonradan o ayrı mesele . ) Onun yanındaki koltuğun boşalması için bildiğim bütün duaları okudum herhalde . Neyse o arada telefonumun notlar kısmına tanışabilir miyiz diye bir not kaydettim . Yanındaki koltuk boşaldı neyse ki . Heyecandan geberecektim . Cesaretimi topladım ve notu uzattım . Okudu ve gülmeye başladı . içimden " şimdi b.ku yedik " diye düşündüm , içime inceden bir üzüntü kondu , beni kesin tersleyecekti . Ama öyle yapmadı . ilk gözlerinin ne kadar güzel olduğunu nota bakmayı kesip gülerek kafasını kaldırıp bana bakınca farketmiştim . Küçük ela gözler . Baya şaşırmıştı daha önce hiç başına böyle bir şey gelmediğini söyledi . Tanışabiliriz ama dedim . Arkadaş oluruz dedim . ( Aslında amacım arkadaşlıktan öteydi . ) Mesela adın ne diye sordum . Adım Mert dedi . Ondan sonra konuştuk konuştuk indi sonra . Ondan sonra numarasını alma fırsatım oldu . Birkaç gün sonra da sohbet etme fırsatım oldu o kadar . Sonra bir şeyler oldu , uzaklaştı benden . Kime anlatsam saçmalama otobüste tanıştığın birine aşık olunur mu diyordu . Ben onu hala seviyorum , o bunu bilmiyor . Kim bilir arkadaşlarıyla ne haltlar yiyor , aslında çok yakınımda da aylardır göremiyorum bile yine de bir yerlerden alıyorum haberlerini . 6 ayı geçti ben hala seviyorum .
Ama itiraf ediyorum : Onunla tanışmam hayatımın en büyük saçmalıklarından biridir .