bugün

nitelikli dolandırıcılık

en buyuk orneklerini bankamatiklerde, kredi kartlarinda, internet bankaciliginda, cek-senet islemlerinde goruyoruz.

biri icra dairesine gidip gozune kestirdigi birinin tum malina bir dilekceyle sahip olabilir. yada cani isterse adiniza sirket kurup milyarlarca borcun altina sokabilir,yada yine adiniza bankadan krediler cekebilir, ve hatta adiniza duzenledigi ceklerle basinizi hic tanimadiginiz insanlarla belaya sokabilir. ve hatta ve hatta yine bankalardan cektigi krediye sizi kefil gosterebilir ve elinizdeki hersey ucup gider, ustelik hicbir sey talep edemezsiniz,cunku kanunlar cok acik ,bir kagidin altinda imzaniz varsa gerisi teferruattir. iste boyle aciklarin oldugu bir dunyada yasiyoruz. uyanik olursaniz bu durumlari ta en basindan lehinize cevirebilirsiniz ama burda insanimizin vurdumduymazligi devreye giriyor. adresine gelmis bir kredi karti odeme emrini benim kartim yok diyip goz ardi ediyor. evine gelmis bir alacakli emrini yok sayiyor. nasilsa benim bir borcum yok diyor ama sonra basina gelenler tum hayatini altust ediyor. kisacasi benim basima gelmez demeyin. suanda bile internette, cafede, okulda orda burda birileri bu dolandiricilarin kurbani oluyor. dikkatli olmakta fayda var.