bugün

sözlük yazarlarının itirafları

her gün bir yeni itiraf sayfası gibi bir şey olmak üzere bu benim açımdan. neyse hadi itiraf edeyim.

daha dün yazmıştım 10 yıllık arkadaşıma aşık olmak üzereyim diye. allah kahretsin ki benimde sözlükte nickimi bilen bir o kadar uzun yıllık sözlük yazarı da arkadaşım var. dün akşam saat 11 sularında telefonum çalmaya başladı. bir baktım bahsi geçen arkadaşım arıyor. hiç selam sabah yok direk girdi tabi konuya öküz;

-kime aşık oldun lan 10 yıllık, tuğçe mi?
şaşırdım ben tabi birden idrak edemedim durumu biraz geç düştü jeton
+ ha?..ney..yok be oğlum ne alakası var!
-lan bırak ben senin 13 yıldır arkadaşınım kızı tanımama ihtimalim yok. valla sölemiycem lan tuğçe di mi?
+ya yok be abi bizim baba tarafından akrabanın tanıdığı ya işte..eheh..bilmezsin sen!

şeklinde anlık gerizekalı bi geçiştirme ile atlattığımı sandım ben tabi. azcıkta küfrettim kendime "lan malmısın amk adam sözlüğü okuyo sen ne yazıyosun". neyse ben tam atlattım sanırken bir başka yakın arkadaşımdan daha telefon geldi.

-olum bak doğru söyle tuğçe di mi?
+e yok artık arkadaş ya! kapatın abi hadi allahını seversen. herkese mi yetiştirdi o ibne!

evet herkese yetiştirmiş ibne. hatta öyle ki bir an tuğçe arayıp, "doğru söyle ben miyim o kız" diye soracak diye korkar oldum. ama hayır tuğçe değil o kız. ki onların da bildiği üzere geçiştiriyorum sadece yoksa onlarda farkında kızı tanıdıklarının. ama dersen ki e niye yazıyorsun hala buraya madem takip ediyorlar seni? işte onu diyorum ya sözlük, belki o kıza da gider de bu durum, yüzüne neden bakamadığımı anlar diye yazıyorum.