bugün

faşist sigara yasağı

atıp tutmanın kolay olduğu olaydır. arkadaş kimse kimsenin içtiği dumanı çekmek zorunda değil kimse senin kolundan tutup kafana sıkıp o kadar parayı verde şu zıkkımı iç demiyor kendi hür iradenle sen buna karar veriyorsun. sonra kalkıp ben bu kadar vergi veriyorum bunu herkes çekmek zorunda deyip cahilliğini ispatlıyorsun. o zaman rakı'ya o kadar vergi veriliyor ne yapalım atm'ye işeyelim polis arabalarını taşlayalım devlet malına zarar verelim amk o kadar vergi veriyoruz. bi gidin allah aşkına.

sigara içenin soluduğu duman pasif içici olarak adlandırılan içmeyene daha çok zarar veriyor. bu tıp dünyası tarafından kabul edilmiş gerçek. içmeyen insanlarda solunum yetmezliği gibi hastalıklar başlıyor sırf dumandan ötürü. ayrıca sigara satılmasın denmiş bu kadar kötüymüş. arkadaş bu işten ekmek yiyen insan sayını biliyor musunuz? o kadar fabrika kapanırsa o kadar işsiz insanı ne yapacaksın sen? bu türkiye değil dünya çapında bir sektör. sen sigarayı ancak insanlar kendi iradesiyle almazsa fabrikaları kapatabilirsin. bizde böyle mallar olduğu sürece kimse fabrikayı kapatmaz. adam ben para veriyorum amına bile korum zihniyettinde olduğu sürece bir bok olmaz bizden. vergi veriyorum ortalığın anasını bellerim zihniyetine bak. sen kimsin amk parayı benim hayrıma veriyorsun sanki. verme la içme amk zorla mı içiriyoruz sigarayı. cahillik yok mu o cahillik.
(bkz: işte bunlar hep cahillik)