bugün

sahiplenilmeyi bekleyen cins köpek yavruları

ilanların altındaki yazılara bakıyorumda, acaba sahiplendirmek mantıklı bir olay mı diye düşünmeden edemiyorum.

"ben 18 yaşımdayım, sahiplenmek istiyom"

bu adama verilir mi lan ?

ayrıca hayvanları ölümüne sevmeme rağmen, hayvan sevmeninde fanatik boyutu çok fena.

hayvanseverler gibi sitelerden görülüyor rahatlıkla.

onlar gibi düşünmediğin zaman, biraz farklı bir açıdan baksanız dahi hemen düşman ilan ediliyorsunuz.

resmen işin fanatiklik ve manyaklık boyutuna kaymış adamlar.

bazıları sadece reklam yapmak için hayvan seviyor resmen.

ve bazılarıda aklını yitirmişçesine seviyor.

ben kedimi sokağa atmamak için, acil servislerde adeta ölüm, kalım mücadelesi vermiş bir hayvanseverim.

hayvan aşığıyım hatta.

ama hayvan sevmenin boyutunu bu facebook sayfasının müdavimleri çok abartıyorlar.

adeta akıllarını yitirmişçesine, fanatiklik boyutuna kaydırmışlar işi.

kendileri gibi hayvansever birisi gelip biraz farklı bir yorum yapsa, anında linç ediliyor ve sayfadan banlanıyorlar.

bizim eski mahallede vardı bir kadın. 7/24 sokakta hayvan bakıyordu, evinde 27 kedisi vardı.

yemek yapmıyordu evde, yapamıyordu çünkü pislikten. dışardan yiye yiye bir hal olmuştu.

kadınlığından vazgeçmiş bir şekilde geziyordu ortalıkta kafasında beresiyle, berduş, derbeder, mecnun bir halde dolanıyordu elinde bir torba mamayla.

pisiii pisiii pisiii pisiii pisiii sabah öğle akşam yemek götürüyordu. e siktirgit ya. bu kadarda olmaz ki.

artık patolojik bir boyuta varıyor bu olay. hastalık oluyor. saplantı, manyaklık.

bir psikolojik bozukluk.

kadının kocası terketti gitti en sonunda, "hay sikeyim kedilerini" diyerek.

e adam haklı. evde yemek pişmiyor ve bok götürüyor evi. 2+1 ev düşünün 90m2 ve içinde 20 küsür kedi ile birlikte birde köpek.

ama ne köpek.

kangal gibi birşey.

bende sırf sokakta köpek görürsem vermek için aldığım pahalı, diş güçlendirici kemikleri onlara vermek için cebimde dolaşıyorum mesela.

rastlayınca veriyorum.

çatır çutur diye yiyip, yarım saat yalanıyorlar.

hayvan sevmek ve hayvan fanatikliği ayrı şeyler.

deli sikmiş gibi 7/24 pisi pisi pisi diye sokaklarda mecnun olunur mu lan?

e siktirin gidin ya.

siz hayvan sever değil, fanatiksiniz.

eksileyenlerin yedi ceddine şimdiden selamlar ve sevgiler olsun.

edit = imla