bugün

öcalan aldığı kellelerin hesabını veriyor

askerlerimizin başına çuval geçirilmesi olayında abd'ye diplomatik nota vermeyen, bu olayı nota verecek kadar önemli bulmayan ve bunu "ne notası veriyorsunuz verdiğiniz nota müzik notası değildir" şeklinde açıklayan, türkiye cumhuriyeti başbakanı recep tayyip erdoğan'ın şehitlere ve ölen vatandaşlara "kelle" şeklinde hitap ettiği cümledir.

sayın öcalan; dil sürçmesi, kelle; anlık dalgınlık, ananı da al git; yorgunluk, artistlik yapma lan; uykusuzluk, işte ben oraya üç nokta koyuyorum; gaf... daha da çoğaltılır...

neymiş bu iddialar kalkınmayı engellemek için atılan çamurlarmış... evet kalkındırmak, ihaleyle 705 milyon dolara satılan iett arazisini, daha önce 500 milyon dolarlık yatırım şartıyla 100 milyon dolara satmaya çok afedersiniz peşkeş çekmeye kalkışmak, galataport projesi hayata geçtiğinde değeri 1,5-2 milyar dolara yükselecek olan yarımca limanı'nı yine şeyh maktum'a 105 milyon dolara satmak, tekel'in alkollü içkiler bölümünü 292 milyon dolara satmak ve satın alan şirketin hiçbir yatırım yapmadan yılda 1.1 milyar dolar ciro yapan tekel'in alkollü içkiler bölümünü alışından 1,5 yıl sonra 810 milyon dolara bir amerikan şirketine satması... suriye sınırındaki arazileri israil firmalarına ihalesiz vermeye çalışmak, unakıtan'ın deyimiyle "babalar gibi satmak", 4,5 senede 30 milyar dolara yakın cari açık vermek, 3 kasım 2002'de 240 milyar dolar olan iç-dış borç miktarını 380 milyar dolara çekmek... zengin ve fakir arasındaki gelir dağılımındaki makas açığını daha da açmak... kayıt dışı ekonomide bizzat ekonomiden sorumlu devlet bakanı ali babacan'ın söylediği üzere hiçbir şey yapmamak... çok güzel kalkınıyoruz... ülkede pamuk bitmiş, buğday bitmiş, pancar bitmiş, tütün bitmiş... ama doğru likit yumurta fabrikaları açılıyor... cargill firmasının ülke çiftçisini sömürmesini engelleyen mahkeme kararları başbakanın kendi söylemleriyle "içini acıtıyor" işte bu kalkınma... bushla muhabbet ederken 1 saatlik konuşmanın 20 dakikasını cargill firması kapsıyor... ne kadar güzel ülke meseleleri... ondan sonra bush'un karşısında ayak ayak üstüne attı... vay anuna goyim ulan ne kadar geniş milletiz ya...