bugün

the expendables

Yani şimdi kim ne derse desin, 65 yaşına ermiş bir adamın çıkıp; bu kadroyu toplaması, filmi yazması, yönetmesi ve başrol oynaması zaten takdir edilesidir. Hee senaryo yokmuş, oyunculuk berbatmış, efektler kötüymüş, müş de müş. Benim gibi 80 model abilerin tadına varabileceği filmlerden biri var karşımızda. Bi nevi, Stallone'nin kavuğunu Statham'a devrettiğinin resmidir de diyebiliriz. Ama daha durun, The Expendables 2 yolda. Hem de kadroya Willis, Schwarzenegger, Van Damme ve Norris katılarak. Ben ilkini kocaman bir keyifle seyretmiş biri olarak şimdiden heyecan yapmaya başladım. Umarım ikinci filmde Jet Li asıl hünerini sergileyebileceği alana kavuşur, ilk filmde malum biraz şamar oğlanı durumu vardı. ikinci filmde yönetmen Simon West olacak. Açıkçası yönetmen olarak vasat bir isim ama umarım filmin aksiyon sahneleri ucuz yönetmenlik hatalarıyla harcanmaz. ilk filmde Stallone hızlı kurgu ve kesmelerle özellikle dövüş sahnelerinden alacağımız tada biraz tuz ekmiştir ama olsun. Dikkatli gözler için enfes sahneler bolca yer almıştır. Yaşasın 80'ler ruhu, yaşasın The Expendables!