bugün

bu memlekette göte göt denir

uludağ sözlük'te ("sözlüğümde" kelimesini kullanmak isterdim bu noktada ama henüz öyle hissetmiyorum, o yüzden samimi olmaya gerek yok) geçerli olmayan söz.

zira bu sözlükte göte göt dediğiniz anda eksi yağmuru almış başını gidiyor. hee bu benim umurumda mı? hayır değil, ben yazarım fikrimi, eğer ortada götlük bir durum varsa o duruma "göt" derim, isteyen beğenir istemeyen beğenmez! umurumda olmaz... böyle bir durumda canımı sıkan ne peki? biliyorum merak ediyorsunuz... anlatayım;

bir entry'mi eksileyen yazarlardan bir tanesini özel mesaj atarak durumu izah etmiş sağolsun... kısaca demiş ki mesajında; "bence fikirlerini küfürle değil de daha değişik daha modern bir dille anlatırsan iyi olur, hem bu kadar eksi oy almazsın..."

peki dedim, sence de böyle bir durumda bu eylemi yapan kişi sikilmesi gereken bir kişi midir?

evet bu eylemi yapan kişi bu söylediğini hak etmiş ama...

aması yok işte sevgili yazar! bu ülkede yüz yıllardır iyiye kötü, kötüye iyi dendiği için kaybettik... "meyve veren ağacı taşlarlar" diyen atalarımız var, ne saçma di mi?! meyve veren ağacı harbiden taşlıyoruz! aksine bir boka yaramayacak olan ağacı adam etmeye, sürekli sulamaya çalışıyoruz... bu ülkenin hali... sözlüğün sıkıntısı da yazarlarının lümpen olma sevdasından geliyor sevgili yazarlar... lümpen olma sevdasına, göte göt diyeceğiniz yerde bunu söyleyen insanlara "aa ama çok ayıp ona göt deme popo de" diyorsunuz ve ardından gülünç duruma düştüğünüzü fark etmiyorsunuz bile...

ve bu durum, bu sözlüğe itici bir hava veriyor. samimiyetten uzak, soğuk bir ortam...

ve samimi söyleyeyim şu durumda ben böyle bir sözlükte yazmak istemem. sırf lümpen olmak uğruna kişiliğinden vazgeçen onlarca insanın arasında bilgimi paylaşsam ne olur, fikrimi anlatsam ne olur?

ben yine göte göt derim, kendi hayatında bir bok olamamış elemanın teki gelir "coğayıb! popo o!" der... sinirlenirim... gerek var mı? bence yok...