bugün

yapı ve kredi bankası

şimdi anlatacağım konu tamamı ile gerçektir ki konu şudur; yapı kredi bankasından arkadaşımın okul masrafları için 1,500 tl kredi çekiyorum 200 tl si direk dosya masrafı adı altında kesiliyor akabinde biz 1,300 tl i alıyoruz babalar gibi paşa paşa ödüyoruz taksitlerimizi benim iştem ayrılmam ve arkadşaımın da öğrenci olması sebebi ile son iki taksitimizi ödiyemiyoruz ki bankanın bana verdiği esnek hesaptan çekiliyor bir taksit dosyamı avukatlık bürosuna veriyorlar icralık oluyorum avukat beni arıyor ben avukatın belirttiği miktarı şubeden yatırıyorum tamam bitti kurtuldum derken bir ay sonra başka bir hukuk bürosundan aranıyorum ve direk soner bey siz misiniz.. evet! soner bey 806 tl borcunuz bulunmaktadır ve icra sürecini başaltıyoruz ödeme yapabilcekmisiniz o anda direk şok oldum hemen ben borcumu ödedim borcum yok ozaman esnek hesap borcunuzdur onu da ödedim karşımdaki telefonun diğer ucunda ki ses (bayan) sinirli bir şekilde "beyfen di ozaman şubenizle görüşün" ikilem yaptı. Direk şubemi aradım öyle bir borcum olmadığını şubem bana söyledi gönül rahatlığı ile evime gittim tekrar aradı avukatlık bürosun daki bayan ozaman soner bey ben icra takibini başlatıyorum ayrın evinize haciz gelecek demesi ile durun durun ne yapıyorsunuz bu nu kendi aranız da halledin sizin karışıklığınız bana yansıtmayın dememle ozaman beni şubedeki arkadaşla görüştürün dedi tekrar şubenin yolunu aldım(yapı kredi şubesi) şubeye giridğim de teldeki kadını arıyorum teli açmıyor banka görevlisi arıyor onun da telini açmıyor şubeden çıktıktan sonra aradı direk şubendeki görevliye evrdim teli dosya numaraları kimlik numaraları havada uçuşuyordu tam o sırada başkasınına dı soy adı zikredil di ki bu soner beyin değil x şahsın borcudur dedi şubedeki bayan derin bir nefes aldım yanlış lık çözüldü dedim derken kısa bir konuşmadan sonra tamam tamam soner bey şimdi görüldü dedi ve soner bey 806 tl borcunuz var ödemek zorundasın peki ödediğim paralar ne oldu esnek hesap borcunuz var demiş kapattım onu dekontlar elimde buyrun bakın bilemiyeceğim avukatlık bürosu ile görüşün büra şube ile görüşün derken 1,500 liratyı faizi ile 2,200 tl oalrak ödedim ve 806 tl daha ödedim sadece şunu söylüyorum o an orda bana başkasının borcunu göz göre göre ödettiler kendi yanlışlıkalrını düzeltmek yerine beni kurban ettiler allah belanı versin yapı kredi