bugün

fallout

sonunu görecek kadar oynamaya sabredemediğim oyun. kapanan blackisle firması tarafından yapılmıştır. bana göretek eksiği multi desteği olmayışıdır. konusu nükleer savaş sonrası yaşananlar üzerine kuruludur. vault 13 isimli bir sığınakta başlar oyunumuz. diğer role playing game tarzı oyunlarda olduğu üzere karakter yaratılır ve serüven başlar. fakat ben hiç tadını alamadım. .iki üç hafta adam öldürür level atlar ondan sonra göreve başlardım o aradada zaten görev alacak olduğum çoğu adam ölmüş olurdu. ilk oyunda baya bi durduk yere ölmüşümtüm ki daha sonra bunun su çipini götürmeyince olduğunu anladım. hala oynayan varsa ufak bi ipucu; su çipi o zombimsi yaratıkların olduğu şehrin altında. fazla kasacak birşey değil yani çipi bulmak. ikinci oyundada garden bilmem ne kiti vardı onu hiçbirzaman götürememiştim. tabi ben oyunu çok sonralardan oynadım. yaş yetmeme problemi. üçüncü oyuna yaşım yetsede sistemim yetmediğinden hala oynayamam maalesef. fanlarının açtığı no mutant allowed sitesinde hala oyunlara yama, patch, bilimum item üretilmektedir tabi hala fallout delileri var ve büyük çoğunluğu o siteye toplanmış. daha ayrıntılı bilgi için: http://www.nma-fallout.com/