bugün

sözlük yazarlarının itirafları

her gün başka bir yanlışın peşinde sürükleniyorum. yapmak istemediklerimi hayat faktörü yüzünden yapacak olabilmemden korkuyorum. en çokta kendimden korkuyorum. nasıl insan bunlar dediğim şeye dönüşüyorum. yıllarca farklı olduğuma inandığım halde artık sıradanlaşıyorum. herkese hükmetmek istiyorum ama ilk gördüğüme yuları veriyorum. eskiden iradem vardı artık sadece sinirim kaldı. düşünmeden insan kırıyorum. üzülme duygumu kaybettim. ne kadar bencilce olduğunu bilsem de kimseyi düşünemiyorum. unutmak istediğim o kadar çok şey var ama hiç birini unutamıyorum. geçmişte kitlendim kaldım. arkama bakmak istemiyorum ama önümde yol yok uçuruma sürükleniyorum. uçurumun farkındayım ama hala adım atıyorum. hiç arkadaşım kalmadı. herkesten soyutluyorum kendimi. kaçınız hayatın sadece nefes almaktan ibaret olduğunu düşünüyor. yıllarca kendime söylediğim bütün yalanların acısını çekiyorum. herkese gülüyorum mutluymuşum gibi davranıyorum. her gün başka bir insan maskesiyle dolaşıyorum. acıma duygumu kaybettim. çizgi filme bile duygulanıp ağlayan ben, ölmüş kediye cenaze töreni hazırlayan ben yanımda kalp krizi geçiren adama bakmadan yoluma devam ediyorum. işin bok tarafı birazdan belkide ölecek olan adamın şanslı olduğunu düşünüyorum.

kimse farkında değil ama bitiyorum. kimse farketmesin diyede dua ediyorum...