bugün

mustafa kemal atatürk ü sevmeyen insan

yıllardır anlayamadığım olaydır. bu insan neden sevilmez kardeşim. çok düşündüm ama kayda değer birşey bulamadım. bu lider bir ülke kurmuştur, birçok devrim yapıp şimdiki modern hayatı bize sunmuştur, eski alışkanlıkları yıkıp haksızlıkları önlemiştir vs vs bildiğimiz şeyler. bu ülkede şuan birçok farklı insan yaşamakta. kürt, laz, çerkez, ermeni. kardeşim bu ülke sizin bu topraklar sizin ve yaşıyorsunuz. tamam şuan size ayrımcılık yapanlara düşman olun fakat atatürk size ne yapmıştır? birşey yapmış olsa sürer sizi ülkelerinize, anayurtlarınıza ama yapmamıştır. ben bir kürt olarak atatürk e yapılan haksızlığa karşı gelirim ve ezdirmem. yok efendim içki içiyor, karıya kıza düşkün. o da insan be kardeşim. bunu idrak edemiyor musun? sen onun devlet adamı olarak yaptıklarını görsene be insan. o olmasaydı şunu diyebilirdim ki; hala cüppe ile kara çarşaf ile dolaşıyor haksızlıklara boyun eğerek yaşıyorduk. başımızda padişah kurumsallaşma yok, demokrasi yok bir bok yok işte. ha cüppe çarşaf dedim doğrudur. islamla burayı bağdaştırmayın. islami inancını yaşayan yine şimdi de yaşiyor alakası yoktur yani. akıllı olun, aklınızı başınıza alın ve kendi liderinizi linç etmeyin!