bugün

kürt yazarlar sözlüğe kürtçe entry girebilmelidir

yanlış insanların yanlış yerde olduğunu kanıtlayan cümledir. açılmış ve açılmakta olan kürtçe sözlükler vardır.isteyen kürtçe entrysini gider orda girer.Entriye bir örnekle devam etmek istiyorum: Benim Rus bir arkadaşım var. Bildiğimiz ortak dil de ingilizce. Şimdi ben herife tuttursam da tuttursam olmaz arkadaş ben seninle Türkçe konuşacağım diye. Kime faydası var? Hem ne bilelim sövüyor musunuz, sayıyor musunuz? madem 45 milyonsunuz ne gerek var ekşi'ye uludag'a, gidin kendi yağınızda kavrulun vesselam.

Kürt kardeşlerim; kendi sözlüğünüz var, kendi radyonuz var, kendi televizyonunuz var, kendi dilinizi istediğiniz gibi öğrenip öğretebiliyorsunuz? Bir tek şey eksik o da Kürtçe'nin memleketin ana dili olması. *Bu da herkesin çok arzuladığı kürdistan devletinin kurulması demek oluyor ki aklı başında herkes böyle bir olayın ne Türkiye'ye ne de sözüm ona Kürdistan'a yarardan çok zarar getireceğini bilir. Siz hiç böl, parçala ve yönet diye bir şey duymadınız mı? Tut ki kuruldu kürdistan. Sanayi, sağlık, eğitim-öğretim, altyapı? Bunlar nerden gelecek. O sevmediğiniz Te Ce artık olmayacak. Evet amerika size yardım eder. Karşılığında??? Gelin etmeyin. Bu yol yol değildir. Hayır o değil, bir yandan da aşırı milliyetçi kesimin nefretini kamçılıyorsunuz. Yarın bir gün Hitler'in yahudilere yaptığı gibi biri çıkar, yettiniz ulen artık der, sonra 45 milyon 45 bin olur. benden söylemesi... (bkz: çeçenistan) (bkz: ırak) (bkz: afganistan)