bugün

entry'ler (371)

gerçek

Genelde kurduğunuz güzel hayallerin yıkılması esnasında somutlaşan kavram.

ben bu yazıyı sana yazdım

Bile bile ölüme gitmek gibiydi, bile bile çaresizliğe düşmek gibiydi sana bağlanmak. Sana bağlanmak için attığım her adım yanlıştı, ama "sana" olduğu için doğruydu kanımca. Gözlerinde heyecan yok, her baktığımda umudumun biraz daha azalmasına; yani ciğerlerimin oksijene düşmanlığına neden oluyordu. Ben, hayırlısı sen olmadığın için, sırf sen ol diye hiç hayırlısı olsun diyemedim. Hayırlısı değilsin işte, olsan zaten seni bana verirdi Yaradan. Elimi tutuyorsun ama sanki bi poşeti tutar gibi duygusuzca ve umursamazca...

2 musluk doldururken havuzu boşaltan 3 musluk

ilişkilerde araya giren 3. Kişiler gibidir. Kara kedi gibidirler. Tek başlarına 2 kişinin de emeğini boşa çıkarabilirler.

sözlük yazarlarının nick lerini seçme nedenleri

Dünya ağır siklet dert şampiyonuyum.

film isimlerini paralel ile değiştirmek

Paralel dünyayı kurtaran adamın oğlu.

vazgeçmem dediğiniz şeyler

Kendimden derdim, bikaç sene öncesinde vazgeçene kadar.

iç ses ile muhabbet etmek

Her diyaloğun sonunda kendime kızıp aşağıladığım durumdur.

ciğerinin yanması

Ciğerini yakan konu hakkında "eğer hayırlısı bu değilse bile bu olsun" diye dualar etmektir. Bir nevi bile bile yanmaya bile razı olma durumudur. Çaresizlik bu yanma hissinin en tehlikeli tetikleyicisidir.

uçak biletine kesilen vergiler

öğretmenin öğrencisinin dersi geçmesi için sınav kağıdına olur olmadık yerlerden puan vermesi durumuna benzerlik gösterir. Verdiğimiz vergi paralarına baktıkça insan hayretler ediyor.

her şeyi bilen insan

Herşeyi biliyordur. Eğer başlık "herşeyi bildiğini sanan insan" olsaydı benim de birkaç yorumum olabilirdi. Başlıktaki anlatım bozukluğu nedeniyle tartışmaya kapanmış başlıktır.

aşık olacak kız bulamamak

2 ay öncesine kadar yaşadığım durumdur. Bu süre zarfı içinde dikkat edilmesi gereken bir husus, aşık olamadığınız kızların ahını almamaya bakınız. Aksi taktirde aşık olunacak kızı bulduğunuzda hayatınızın bir bölümünü dünya dert şampiyonu ünvanıyla devam ettirebilirsiniz. Bkz. Ben.

sözlük yazarlarının izleyip bıkmadığı filmler

hababam sınıfı.

sözlük yazarlarının en son izlediği filmler

2_erkegi_birden_idare_edior.mp4

tek cümle ile 2013

#DirenGezi bence budur.

unknown woman

Kaşlarinin 2014te istedigi sekle girmesini istediğim yazar. Iyi yillar.

sıçarken içilen sigara

X2 combo.

ağır yalnızlık belirtileri

Alışveriş merkezlerindeki pahalı mağazaları tespit edip sevgilim olunca hediye alınmayacaklar kategorisi oluşturmaktır.

sözlük yazarlarının garip huyları

coraplarimi moon walk yaparak cikarmak.

zenci pipisi

pipi olmayan şey.

erkek götü

cakmakla yaklasilmasi durumunda alev alabilecek organ.