bugün

entry'ler (33)

muz cipsi

Kocaman bir neden dememe sebep olmuştur.
muzu olduğu gibi yemek varken neden cipsi yapılır ki. üstelik tadı da berbat. Bir avuç dolusu yiyemezsiniz. yiyen varsa beni bulsun

işyerinde cumartesi çalıştırılma gereksizliği

Neden yahu neden. Bir insanı bir saat bile olsa çalıştırıp kâr yaptığını zanneden zihniyetler. Nasıl bir vicdandır ki bu. Bir yerlerinizden çıkıyor elbet. Görüyoruz.

sözlükte kız olduğuna inanmamak

Vardır yenmediyse.

laiklik iyi birşeydi de neden uzaya gidemedik

Aha bunlar hep ortalık karıştırmak. *

sözlük kızlarının saçları

Hehe kızıldır.

an itibariyle yazarların denize olan mesafeleri

Çok uzağım çok. Yakınken uzağım. Koca kışı bitirmeden özledim .

ideal evlilik

Ideal evlilik yoktur. Muhtemelen de olmayacaktır. Öyle lanse edildiği gibi mutlu,huzurlu, kociskolu yaşamlar yok denecek kadar azdır. Hatta sahtedir. Artık evlilikler para,mülk, maaşın miktarına gore belirleniyor. Zengin koca avına çıkmış anneler,gelinler. Paranın sonu gelmeyecek mi ?

temiz bir geçmiş

Kimsenin temiz bir geçmişi yoktur. Hatta bir insan neyin eksikliğini yaşıyorsa, onu (varmış gibi) sürekli göz önüne çıkarır, anlatır. Arkadaşlar en çok namus/karakter/temiz geçmiş edebiyatı yapanlar bunun eksikliğini en çok yaşayan insanlardır. *

ygs ve kpss farkı

onu demiyorum arkadaşım. Yüzeysel değil derinlemesine.

ygs ve kpss farkı

Arkadaşlar. Kafamı kurcalayan bir husus var. Yardımınızı bekliyorum. Ygs Tarih ile Kpss Tarih arasında fark var mı ? Varsa ne gibi farklar var ? Kpss'ye çalışan biri ygs'yi de halletmiş olur mu?

yakışıklı olmak vs zengin olmak

şimdiiiii arkadaşlar. Bir kız bir erkeğin parasına giderse , bu erkek onun neyine gelir? Kabaca olabilir fakat milletin cebine bakarsanız aşka, sevgiye geçemezsiniz. Para yiyici, paragöz vs anılırsınız. O çocuk sana parasını yedirecekte karşığında ne isteyecek? Şimdi herşey aşk mı diyenler olacak. Herşey para mı kardeşim? Bir kıvılcım yeter. Önemli olan karakterdir. Size verdiği değerdir. Bunların muhabbetini yapmak bile üzücü halen.

soğuk biri olmak

Belki de hayat güzei bir darbe vurduğu için onlara, yüzlerinde ki bu hissiz ifade. Kim bilebilir ki ne yaşadığını bir diğerinin. Herkes ayrı bir dünya arkadaşlar. Kimse de göründüğü gibi değil. Yaşadım.Gördüm. Yahu bundan bişey olmaz demişim, olduğunu çook güzel görmüşüm. Son pişmanlık neye yarar.

içimi döktüm. Bu anı bekliyormuşsam demek ki.

kelle paça sevmeyen kızla ciddi düşünmek

abiiii kokuyor yahuuu.

20 li yaşlarda hayattan soğumak

Artık sıkıyor hayat diyebilmeme sebeptir. Diğerlerinin tepkisi de, sanki herşey yolundaymış gibi 'hayat çok güzel sende gelsene olabiliyor.' Artık ne yapsam sıkılır hale geldim. Sevdiğim insanlar bile anlamını yitiriyor sanki. Sebep ne demeyin bilmiyorum. Yahu tek benim mi hayatım rayında değil?

taş gibi hatunu reddetmek için yeterli neden

Karakteridir. Kendi duruşu gösterdiği seviyesidir. Sadece vucüduyla prim yapan aptallar gibi. Tiksindim.

gece sessizliğindeki saat sesi

Yalnızlığınla anılara dalar, dalar da gidersin öylece..

üşüyen sevgilisine kalın giyinseydin diyen erkek

Muhtemelen eli cebinde yürür.

arda turan ın git gide iticileşmesi

Evet, nedense artık.

insanlara değer vermek

O doğru kişiler çıkmadı benim karşıma. Kime güvendiysek yarı yolda gittiler. Yanındayım diyen kim var şimdi? Kim olursa olsun fazla değer adamı g*t eder diyorum.

en iyi barış manço şarkısı

Gamzedeyim deva bulmam.. Barış Manço da benzersiz yorumlamıştır. Tatyos Efendi'nin çok bilinen 'Gamzedeyim Deva Bulmam' şarkısını Barış Manço, Müzeyyen Senar, Cansu Koç, Kubat gibi sanatçılar seslendirmiştir. (müzeyyen senar müthiş seslendirmiştir.)