bugün

entry'ler (33)

football manager 2024

Herkesin kendine göre bir futbol anlayışı var. Son geliştirdiğim taktik işe yarıyor gibi duruyor.

Ben her zaman önde baskı önde savunma çizgisi ile rakibi presle bunaltmayı tercih ettim ama hiçbir zaman çift forvetli bir sistem denememiştim.

Taktiğimde sol stoper sol ayaklı, sağ stoper sağ ayaklı. Konsantrasyon, hız ve pozisyon alma özelliklerinin iyi olması çok önemli. Eğer rakip defansın arkasına top atarsa ciddi gol şansı elde edebiliyorlar.

Sol kanadım sol ayaklı, sağ kanadım ise sağ ayaklı. Ters ayaklı kanat kesinlikle kullanmıyorum çünkü kanatların orta açması gerekiyor ve hiçbir şansı heba etmemek istiyorum. Ayrıca kanatların da hızlı olması gerekiyor ki kontra ayağa kalktığımızda gol şansımız artsın.

Gelelim en kritik noktaya. Hızlı ve uzun boylu iki forvet kullanıyorum. Hem gelen ortalara cevap verebilecek, hem de defansın arkasına sarkabilecek özellikte forvet tandemimi oluşturuyorum. Çoğu maç bu şekilde çözülüyor zaten, çünkü rakip stoperlerin ya hızı iyi olmuyor ya da forvetlerim kadar uzun olmuyor.

Bu iki özelliği olan forvetler bulmak çok zor ama bulduğumda da kesinlikle elden kaçırmıyorum. Fenerbahçe kariyerimde en nesyri ve tel ile çok önemli sonuçlar aldım, chelsea'yi yarı finalde eledim ve finalde fiorentina'ya karşı kupayı kaldırdım.

dilan polat suç örgütü

Bunlar örgüt değil. Mafyalardan yardım istiyorlar. Hükümetle arası iyi olan oluşumlara -ki aklınıza en bilindiği gelmiştir sanırım- parayı verdiler işlerini çözdüler.

galatasaray eksenli süper lig yapılanması

Türkiye'de futbolun siyasi amaçlar uğruna kullanıldığını gösteren olay.

Başta ali koç olmak üzere ak parti'ye muhalif zengin iş adamları, galatasaray-trabzonspor-eyüpspor-esenler erokspor-pendikspor yapılanmasıyla hükümet eliyle baskı altına alınmaya çalışılıyor.

"Ya bize itaat edersiniz, ya da sizi şampiyon" yapmayız amacı güdülüyor.

Türk futbolunun siyasete enstrüman olarak kullanılması hiçbir savcıyı ilgilendirmiyor, öyledir ki bu savcıların bir kısmı "yargıtaydaki aslanlar"dan oluşuyor.

hiç sevgili olmadan 25 yaşa gelip gençlğin bitmesi

Dert edilecek mevzu değil. Tek derdimiz böyle saçma sapan şeyler olsaydı keşke.

7 eylül 2024 istanbul yağmuru

Çok feci biçimde an itibariyle yağmakta olan yağmur.

erecto

Sözlüğün ağası, paşası olan yazar. En son 2018de görmüştüm tekrar adını görmek sevindirdi.

günahların takımı galatasaray

Spor kulübünden yavaş yavaş örgütçülüğe geçişin adımlarını atıyorlar. Savcı yok mu lan bu ülkede?

edin dzeko

Kaptanımız. Biraz egosu var ama forvette olacak o kadar.

uludağ sözlük

Açılan başlıkların yarısının cinsellikle alakalı olması bünyemi inanılmaz rahatsız ediyor. Benden başka kimse şikayetçi değil mi?

kuzey mariana adaları

abd'ye bağlı adalar topluluğudur. Mariana çukuruna ismini vermiştir. Kuzeydoğu asya ülkelerine yakın olması hasebiyle abd için stratejik önem taşımaktadır. Cennetten izler barındıran ülkedir ki geçimini büyük oranda turizmle sağlamaktadır

dilan polat ın 7 milyon takipçiye ulaşması

Sebebini merak ettiğim durum. Bu şahıs insanlara ne sunuyor, ne hizmeti var da 7 milyon takipçi ediniyor? Çok merak ediyorum ya birisi açıklasın abi 7 milyon takipçi edinecek kadar ne yapıyor bu şahıs? Ne özelliği var ne hizmeti var?

yazarların sikko dertleri

Fenerbahçe maçlarına gidemeyişim galiba. Dert edinmiyorum ama olsa güzel olurdu be.

ulu itiraf

Antisosyal biri olduğum halde iş hayatımı sosyal bir yapı üzerine kurmaya çalışıyorum. Çok zorlanacağım strese gireceğim ama değişimi bir yerden başlatmak lazım.

dilan polat davası

Türkiye'nin yüz karası dava. MASAK'da aylarca bu konu üzerinde mesai ve emek harcayan görevlilere yazık. Sen çalış çalış sonra göklerden bir karar gelsin beraat yolu açılsın. Yazık

bir kadın neden yalan söyler

Herkes yalana başvurur. Sadece kadınlar bunu daha profesyonelce yapıyor. Yalan olduğunu biliyorsun ama ispatlayamıyorsun.

barış alper yılmaz

Çok koşmak istiyorsa veliefendi hipodromunda kendisine yer bulabilir. Bir oyuncuda sezgi ve zeka çok önemli. istersen 20 kere defansın arkasına sark 1 tane kilit pas veremiyorsan boşa koşmuş olursun. Bunları geçtim sahada amatör futbolcu gibi takılıyor. Hakemin sarı kartı esirgemediğini bile bile gidip itiraz ediyorsan amatör futbolcu sıfatını hak edersin. Çok alıştırdılar bunları böyle.

abdülkerim bardakçı

Türkiye portekiz maçından beri psikolojik olarak iyi değil vücut dili ve ifadesi bunu gösteriyor. Milli takımda acilen kesik yemeli.

kemalistler atatürkçü değildir

Bunlar necip fazıl kısakürek, arkasından kadir mısıroğlu arkasından hayati inanç ve o zincir geleneğinin sonucu olan sözlerdir. Kavramları eğip bükmek doğru değil. Atatürk'ün izinden gidiyorsan kafi.

antarktika

Patagonya'ya oldukça yakın olması sebebiyle ulaşım Patagonya'dan sağlanmaktadır. Kışa girmiş Güney Arjantin kıyılarından pek bir farkı yoktur.

6 eylül 2024 galler türkiye maçı

Montella'nın forvetsiz oyun anlayışını tecil ettirdiği bir başka maç.

Forvetsiz oyununun arkasında rakibi fiziksel güç ile ekarte etme planı olduğunu düşünüyorum ama Galler gibi bir takımla oynayacaksak böyle bir derdimiz olmamalı.