bugün

entry'ler (46)

şehirlerarası otobüslerde kadın erkek ayrımı

bazı kadınlar erkek yanında oturmak istemeyebilir. uyurken rahat edemeyebilirler. illa kadınla erkek yan yana oturduğu zaman kötü bir şey olacak diye kural da yok. amına koyayım memlekette her yarra kılıf bulduk da tek derdimiz bu mu kaldı?

sözlük yazarlarının film tavsiyeleri

(bkz: amores perros)
çok sevdiğim yönetmenlerde biri olan Iñárritu'nun filmidir.
film hakkında açıklama yapmayacağım, izleyin görün.

sabah sabah sözlüğe giren yazar

okula gitmeden önce çayını sigarasını alıp son bir yoklama yapmak için sözlüğe giren yazarlardır.

neşet ertaş

bana kalırsa neşet ertaş hakkında çok konuşulmaz, neşet ertaş hakkında susulur.

erkeği kasmayan hatun modeli

hatun değildir o, dikkatli olmak lazım aynı yatağa giriyorken.

bebeğini dövüp kocasını aldatan kadın

(bkz: kimler recm edilmelidir)

karaktersiz insanların genel özellikleri

suratına güldükleri kişilerin arkalarından konuşmalarıdır.

edip cansever

Yeşil ipek gömleğinin yakası
Büyük zamana düşer.

Her şeyin fazlası zararlıdır ya,
Fazla şiirden öldü Edip Cansever.

Demiştir onun için, Cemal Süreya.

sözlük yazarlarının hayalindeki arabalar

seat - leon ve tabiki dizel olursa tadından yenmez.

görüşünü savunurken çirkinleşen insan

bazen haklıyken bile bu huyu sayesinde haksız duruma düşecek insandır.
(bkz: haklıyken haksız duruma düşmeyelim beyler)

her muhalifi chp li sanan şakirt

her müslümanca düşünen insanı akp'li sanmakla aynı şeydir.

geceyi güzelleştiren şeyler

şiirdir dostlarım.

porsche cayenne kullanan türbanlı

bazı insanlar müslümanları hep fakir görmek istiyor anlaşılan.

ben bu yazıyı sana yazdım

biraz zor zamanlar gördüm güzelim. bir yazı, tam tamına üç ayı mahvettim. bazı fotoğrafları siliyordum az kalsın, silmediğimi biliyorsun. fırsatım varken biraz hata yapmaktan zarar gelmez derken damla damla tükettiğimi anladım her şeyi. belki de fırsatımız varken biraz uslanmalıyız. kaçmalıyız belki göz kamaştırıcı metropollerden. dünyanın kirliliğinden, insanların fesat bakışlarından. bize okumazsak adam olamayacağımızı öğütleyen bir toplum ne kadar önemseyebilir duyguları? bize zorla kredi kartı vermeye çalışacaklar sevgilim. tüketici kredisi adı altında evimizi afrikalılaştırmaya çalışacaklar. sigaraya ve kitaplara durmadan zam yapacaklar. bizi en çaresiz anımızda vuracaklar.
sistem tehdit olarak algıladığı her şeyi yok etmeye planlıyken, aşkı pek güvende hissetmiyorum. ufak bir sahil kasabası gibi klişe hayaller de sunmak istemiyorum pek sana. artık bazı şeylerin üstüne basmamamız gerektiğini söylüyorum.
insanların bir kalem ve bir kağıtla çizdikleri yapay sınırlar ırgalamasın bizi. hayal ettiğimiz müddetçe her yer bizimdir.

yağmurda otobüs beklemek

şemsiye varsa tadından yenmeyecek bekleme şeklidir.

hiç uyumadan güne başlamak

ne kadar uykusuz kalırsak o kadar güzel uyuruz dedirten başlık.

mısır katliamına sessiz kalan kemalist

vahşetin ve katliamın dili,dini,rengi yoktur. bize birazcık insanlık lazım sadece.

gece bir buçukta sözlükte takılan kızın asıl amacı

şu başlığı açan adamı ülkeden bangladeş'e süreceksin. bu ne hastalıklı zihniyet örneğidir böyle..

fakir vs sokak köpeği

her fakir insan için nankör demek ne kadar yanlış ve ahmakça dedirten başlık. başlığı açan insan evladının hoşgörü ve nezaketten ne kadar uzak olduğunun farkına insanlığından çıkmış olmasından dolayı acı bir şekilde varıyoruz.

seni seven mi senin sevdiğin mi

beraber olmasan da kendi sevdiğin insan başkadır dedirten başlık. aşk, mutluluk getiren bir şey değildir çoğu zaman. aşk kavgadır, göze alamıyorsan seni sevenle ömrünü zindan edebilirsin. ayrıyetten seni sevenle beraber olduğun zaman bilinçli olmayarak kötülük edersin karşındakine. ne aklını ne kalbini veremezsin.
velhasılı kelam bir sabah uyandığında yatağında bir yabancıyla uyanırsın.