bugün

entry'ler (686)

nani nin fenerbahçeye geleceğini sanmak

"en son sivassporun başına roberto carlos'u getireceğiz dediler, ona bu kadar güldüydüm ya la! Sonra getirdiler işte" repliğini anımsatır ve gece gece güldürür. (bkz: düğün dernek)

fanatikliği bırakıp realiteye baktığınızda fenerbahçe "anelka, ortega, kezman, okocha, hooijdonk, alex, appiah, kuyt, roberto carlos, nani" ve adı şu anda aklıma gelmeyen bir çok dünya yıldızını transfer etmiş bir takımdır. şahısların yaşlarını tartışmak veya bittiklerini söylemek gerçekten anlamsız.

Hagi gibi gıptayla baktığım, dünyada eşi benzeri bulunmaz bir futbolcu galatasaray'a geldiğinde kaç yaşındaydı?

Futbolcuların kalitesini yaşları değil tamamiyle kariyerleri belirler. iki kere iki dört eder yani.

sabah uyanıldığında ilk görmek istenilen şey

melek olmuş olan kedimin yatak başlığından burnuma doğru uzanıp tek bir kez "mik" diyerek burnuma patisiyle dokunması ve mama tabağının boşaldığını hatırlatmasıdır.

sözlük yazarlarının dertleri

çoğu zaman hepimizinde muzdarip olduğu eylemlerdir. (bkz: iş değiştirmek)

ferzan özpetek

italya'da yaşayan,eşcinselliğin yegane sanatsal savunucusu ve propagandacısı yönetmen.

parasını sayarken arkasını dönen tip

avrupa'da bir kültür meselesidir. etrafında bulunan insanların cebindeki paranın azlığıyla ya da çokluğuyla övündüğünü düşünmemesi için yapılır. bunu yapan kişinin avrupa'da alman olma ihtimali yüksektir.

caillou vs keloğlan

Keloğlan yıllardır vardır ve bizim kültürümüzdür. Ancak caillou amerikan modernizminin ürünüdür. Kıyaslama bile yapılamaz, Keloğlan açık ara öndedir.

yiyicem içicem sikicem

(bkz: Antalya ya tatile gidecek abazan ergen)

kitle iletişim kuramları

Erciyes Üniversitesi iletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümü ikinci sınıf dersidir. Bomboş saçma sapan bir ders olduğu aşikardır. Koca dönem boyunca bir kuramı oluşturan kişinin diğer bir kuramı oluşturan kişiye attığı b.kları dinleyip durursunuz efendim. Sonra postmodernistler gibi "tamamda bu kuram kime doğru neye göre doğru" diyerekten sorgulama yapar durursunuz.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

(bkz: oğlum bak git)
p.s. Doğu illerimizde "oğlum" kelimesi ben senin babanım anlamına geldiğinden cinayet sebebidir, bilgilerinize.

çocuklarıyla yıllardır konuşmayan baba

(bkz: burda bir baba var yakında) tanımına uyan babadır. Bana öyle koyuyor ki şunu şuraya yazmak bile, (bkz: babam ve oğlum) filmini fena izleyesim var sözlük.

erkeğinin ilgisini kaybeden kadın

Acilen birşeyler yapması gereken kadındır. Bazı konularda değişikliğe gidebilir kanımca.

travestiye benzeyen kız

Sakalları olan kızdır.

gün boyu hareket etmeden yatan köpek

Vizeleri yada finalleri olan bir öğrencinin bu önemli havada yerinde olmak isteyeceği köpek türüdür efendim.

ahirette günahlarla sevapların eşit çıkması

Gideceğiniz yeri kendinizin seçeceği statüdür.

gol atıp sevinmeyen futbolcu

Kendi kalesine gol atmış futbolcu da olabilir.

kasetçalarların record tuşu

Üzerinde REC yazan kırmızı renkli, kimi zaman hayat kurtaran kimi zaman da herşeyi bombok edebilen tuş.

otobüs dolu olmasına rağmen binmeye çalışan insan

Otobüsün içindekiler eğer otobüsün sadece önünün ve ortasının dışında arka tarafınında gittiğinin bilincine varırlarsa dışarıda kalan insanlarda o otobüse binebilirler. Otobüsler hepimizindir, bizler içindir. Ben bindim başkası binmesin, gideceği yere gidemesin veya geç kalsın banane gibi düşünceleri unutup saygılı olmalıyız.

arabayla kıza artislik yaparken kaza yapmak

Kızların iligisini patinaj yaparak ya da gaza fazla basarak çekeceğine inanan hıyarların yaptıği saçma sapan davranıştır efendim. Nasıl bir zihniyet olduğu üniversitelerce araştırılmalı ve üzerine tezler yazılmalıdır.

bol demli şekersiz kaçak çay

içildiğinde tansiyonu tavana vurduran çay çeşididir. Ülkemizin doğu bölgelerinde tercih edilir. (bkz: ahmad tea)

erkeği seksi yapan kusurlar

Burnunun yüz hatlarıyla orantılı bir şekilde büyük olması.
(bkz: kenan imirzalıoğlu)