bugün

entry'ler (486)

sözlük yazarlarının sesleri

https://app.box.com/s/rzp4bb5unw1cd6yiy0mi

Genelde telefonla kaydedilen sestir.

sözlük yazarlarının sesleri

http://www.youtube.com/watch?v=6blK0J-iDpE

Budur efendim. Amatörlüğüm affola.

70 yılın 1 saniyeye düşmesi

Haxball lag sorunu ararken gelinen sonuç başlığıdır. Acilen fiber bağlamak gerek binaya.

18 yaşına kadar sevişmemiş ezik tip

Sevişmemenin veya cinsel ilişkiye girmemenin ezikliğinde bulunmaması fakat bu açlıktan ötürü deli dana gibi gezmemesi gereken tiptir. Birinci eyvallah ama ikinci maddede patlarlar.

seni seviyorum demenin değişik yolları

Sadece yatağımdan baktığımda apartman boşluğunda görülen gökyüzüm.

ben bu yazıyı sana yazdım

(bkz: siktin formatı eyledin viran)

sevgilinizin penisinizi keserse ne yaparsınız

"Kukun yansın karşiim" demeye mahal veren eylem. Niye böyle yaptığı ise ayrı bir başlık konusudur.

1 milyon dolara oyunuzu satar mısınız

Sezai abinin söyleyişini hatırlatır.

Spoiler
"Goy amına sat gitsin, sat sat sat, goy amına oyunun amına goyim"
Spoiler

türkiye nin arasının iyi olduğu ülkeler

Metonya
(bkz: leyla ile mecnun)

47 numara topuklu ayakkabı giyen kız

Erkeği için titanictir. Bileti bir kumar masasında kazansa tam olarak kurguyu tamamlar.

hiç mi aklına gelmiyorum

Hiç akıldan çıkmayan sorumsu.

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

Sarkozy, netanyahu gibi söylevler.

acaba bakir mi öleceğim korkusu

Kişiden kişiye değişecek korkudur. Zira "acaba fakir mi öleceğim korkusu" diye okudum.

bir marka olsanız hangi marka olurdunuz

Otobüste dağıtılan haydar kek.

kanunların gereksiz olması

Nasıl olsa kanunların çıkarlara göre uygulandığı bir ülkede söylenebilecek önerme. Tabi ülkemiz bu bahsedilenin dışındadır.
(bkz: yersen)

sarma sigara içmek

Ali atay'ın tercih ettiğidir. Serkan keskin de camel içmektedir.

türbanlı dizi karakterlerini görme huzursuzluğu

Laikliği "başörtü takılmasın" olarak algılayan cahillerin duyduğu huzursuzluk. Madem demokrat ve laikliği savunuyorsunuz ve kapalılardan saygı bekliyorsunuz -ki o da senin benim gibi yaşıyor- o zaman savunduğunuz şeyleri araştırın ve adaletli olun. Bu zamana kadar türk televizyonları neler gördü. Mahallende olsa ayıplayıp taşlayacağın bir konuyu işleyen dizi (kayak veletleri) zamanında böyle tepki almak yerine reyting listesinde yukarılardan inmiyordu.

720 saat süren film

rock'n coke gibi cine'n coke'ların olacağı dönemi önceden gören yapımcı firmanın çekmeye devam edilen filmidir.

sümer kolçak

sitesini incelerken bir süre sonra "cybrstn sümer kolçak'ın sitesini takip ediyor burada. garip görünüyor site ama çekiyor ilgi biraz." gibi içsese sebep veren ve gerçekten farklı olmaya çalışmadan böyle olduğunu belli eden bir kişi.

ateist mahallelerde ramazan davulu öttürmek

tel örgülerle çevrili ve içeri yalnız ateistlerin girdiği, güvenlik önlemi açığı olmayan bir mahallede davul öttürmek gerçekten saygısızlıktır. böyle bir mahalle varsa adresi ve nasıl bir yer olduğunu bir yere yazın, çok geçmez iki saate orayı yıkarlar.