bugün

entry'ler (14)

bir müslümanın deist veya ateist olma süreci

Bir müslüman Ateist olamaz bence ama deist olabilir. Düşünce tarzları hep bir Tanrının olduğundan yanadır, ona inanırlar, ancak dinlere inanamazlar.

kola içmemek

Hiçbir zaman kola fanı olmadım. Bana çok da fark etmez, zaten içmiyorum. Ve eğer bağımlı olan varsa tavsiyem. Bir süre içmeyin, içtiğinizde iğrenç şekerli bir şey gibi gelecek. Bardağın dibini göremeyeceksiniz ;)

sarılmaya ihtiyaç duyduğun an

Üzgün olduğunda sarılacak adam arar insanın kolları. Benim kollarım iyi günümde sarılmaya ihtiyaç duyuyorlar, çünkü biliyorlar, üzgünken dizlerime sarılamazsam sarıldığım kişinin önünde hıçkıra hıçkıra ağlarım.

gecenin sözü

Kimse kalıcı değil, sevici olmadığı gibi.

ağlamak zayıflık mıdır

ben daha dün ne kadar ağlayan bir kız olduğumu çok iyi hatırlıyorum. "Ağlamak zayıflıktır" kavramı kişiden kişiye bambaşka şekillere girer. Benim düşüncem ise: Evet, ağlamak zayıflıktır. Çünkü karşımdaki beni üzenin ne olduğunu o zaman anlar. Ve bu dünyadaki kısacık hayatımda edindiğim en kesin bilgi insanların güvenilir olmadığı, sevgilerinin tek bir kavgaya baktığıdır.

geçmişte kalan güzellikler

Hayat kolaydı. Tek derdim barbi bebeklerdi, tek sorumluluğum oyuncaklarımı toplamaktı.

ronnie radke

ilk bakışta dünyanın en itici tipi gibi gözüken ama sonradan yaşadığı şeyleri öğrendiğinizde ona karşı bir emati besleyeceğiniz eski Escape the Fate in ve şimdi de Falling in Reverse'in solisti. Değişik bir sesi olmasına karşın sesini şarkılarında çok güzel kullanabiliyor ve sözleri bazen saçma gelsede bazen hayattaki en anlamlı cümleler olabiliyor.

whatsapp tan hiç mesaj gelmemesi

Bazen kendimi yanlız hissediyorum. Arada bir de bakıyorum acaba internet mi çekmiyo yoksa telde bir sorun mu var diye.

yeşil saç

Çok sevdiğim bir youtuber olan Heytehreimshannon'un sürekli değiştirdiği saç renklerindendir.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

If you love me, let me go,
Run away before I know.

nirvana

Dünya üzerinde hala bir dolu seveni olan ve hala ilk günkü gibi yeni-doğan hayranlarını derinden etkileyen alternative rock, Grunce müzik grubudur. Başta Smells Like Teen Spiript olmak üzere Rape Me, Where Did You Sleep Last Night, Heart Shaped Box, Sliver, Lithium, About a Gril, Come as You Are, Pennyroyal Tea gibi şarkılarıyla dünyada yeni bir trend başlattılar. Bir Grammy alan grup Cobain'in ölümüyle 1994 yılında dağıldı. Solistleri Kurt Cobain'in ölümü intihar olarak etiketlendi. 27 yaşındaki genç yeteneğin ölüm haberini alan dünya üzerindeki bir sürü hayranı onun gibi intihar etti. Grubun diğer iki üyesi Krist Novoselic ve Dave Ghrol da ister istemez kendi hayatlarına devam ettiler.

sleeping with sirens

çoğu kişinin solistini eleştirdiği Amerikalı post-hardcore grubudur. Kellin Quinn ince sesinden dolayı çok fazla eleştiri toplasa da ince sesini şarkılarıyle mükemmel bir uyum içinde kullanabilmekte. Ayrıca gayet başarılı ve sevilen bir grup oldukları bazen göz ardı ediliyor.

sleeping with sirens

çoğu kişinin solistini eleştirdiği Amerikalı post-hardcore grubudur. Kellin Quinn ince sesinden dolayı çok fazla eleştiri toplasa da ince sesini şarkılarıyle mükemmel bir uyum içinde kullanabilmekte. Ayrıca gayet başarılı ve sevilen bir grup oldukları bazen göz ardı ediliyor.

bring me the horizon

2003 te kurulmuş bir ingiliz rock grubudur. 2013 çıkışlı sempiternal albümü grubu zirveye taşıdı. 2015 te çıkardıkları That's the Spirit albümüyle de yine ilk sıralarda yerlerini aldılar. Sempiternal albümü genel anlamda madde ve inançsızlıkla ilgili olmasına rağmen That's the Spirit çok daha umut dolu bir albümdü bence. Oli Sykes (grubun bol dövmeli solisti) sempiternal albümüyle uğraşırken uyuşturucu bağımlısı olduğunu, sonradan ise bu konuda mental destek aldığını ödül alırken belirtmiş.