bugün

entry'ler (25)

10 ocak 2017 dolar kuru

merkez bankasının bir müdahalesi olur da hafif bir düşme yaşanırsa bunu anında alım fırsatı olarak değerlendirip dolar alacağım. çünkü gerek rezervlerin durumu gerekse yakın zamanda ki beklenen ekonomik açıklamalar ibrenin artma yönünde olacağını gösteriyor. trump'ın başa geçmesi fed faiz kararları vs vs..

not : yatırım tavsiyesi değildir.

dolmuşta ineceğini söyleme şekilleri

yer : ankara
dolmuş : sincan etismesgut

durağa yaklaşılırken eleman ayağa kalkar ve

+kaptan silkele de dökülüp nefes alalım..

noctis

Latincede gece anlamına gelen kelime. Aynı zaman da Ankaralı bir müzik grubu. cumartesi akşamları Sakarya caddesinde çalıyorlar gayet başarılılar bence gidip dinlenmesi gereken bir grup.doksanlı yılların müziğini rock soundu ile birleştirerek güzel işler çıkarıyorlar.

8 eylül 2015 sakarya caddesi baskını

Ankarada yaşanan hadisedir dün başımıza geldi. eski yenide oturmuş biralarımızı yudumlarken inkilap sokaktan giriş yapan 50 60 kişilik grup yaklaşmaya başladı sırayla bütün alkollü mekanları gezip müziğin kapatılmasını ve alkol satışının durdurulması için tehditte bulundular.

ve ellerinde türk bayrakları ile yaptılar bunu bir kaçıyla kenara çekip konuşma fırsatım oldu kimisi mhpli olduğunu kimisi ise osmanlı ocaklarından olduklarını beyan ettiler..

kendilerince de uyarılarını yaptıktan sonra sessizce dağıldılar..

olayın vehametini anlamanız için sakaryada 10 kişi yan yana yürüdüğün an soluğu gbt gösterirken alırsın. anlayana.

ibrahimovic in galatasaray a gelmeyeceğini sanmak

ya ne olacaktı o ego patlaması galatasaraya mı gelecekti . adam yürüyen ego.

ibrahimovic in galatasaray a gelmeyeceğini sanmak

ya ne olacaktı o ego patlaması galatasaraya mı gelecekti . adam yürüyen ego.

fakirlerden zenginlere tavsiyeler

hayatta her şeyin para demek olmadığını bir an önce kavrasanız iyi edersiniz. sevdiğinizi hiç bir para birimi geri getirmez ben ecemi kaybettim ecemi geri verebilecek bir para da yok paradan büyük aşk var.

25 07 2015 internetin mala bağlaması

giremiyorum kardeşim facebooka twittera giremiyorum. yıl olmuş 2015 internet yok ışid savaş açıyor bir yandan pkk saldırıyor sikerim böyle ülkeyi afedersin

(bkz: imla)

atvde sürekli aynı mumya filminin çıkması

ee zaten televizyonculuğun genel stratejisi kitleni oluştur kafa yapısını anla sonra sal babam sal gitsin.

o televizyon denen kutunun karşısına geçip ömürlerini çürüten insanlar var ve adamlar o kadar iyi analiz ediyor ki hangi mevsimde hangi film izletilir ona kadar çözüyorlar işi. haber bültenlerinde bile haber öncelikleri bu doğrultuda şekilleniyor . komplo teorsi falanda değil biraz televizyon izleyen bilinçli bir insanın hemen anında çözebileceği şeyler bunlar. işte buna da ana akım medya deniyor bunun dallarından biride yandaşlık ki sormayın gitsin.

bugün en sivri ulusalcı gazetelerde bile, bir süreç incelenirken; yalanlanması, yalanlanılmasından sonra yeni bir iddia ortaya atılması gibi tüm sürecin tamamen yazıldığı gerçeği vardır.. kemal bey şöyle dedi der, ertesi gün hakim yalanlarsa tutar bunu da gazetesine ekler, yandaş medya ise aradaki bir günlük dilimi genelde es geçer.. ya da sikim kadar küçük bi noktada gözlerden uzak bi yerde işleme gereği duyulur..

bu katıksız yandaşlıktır, kimse taraf olmayın demiyor, ama körü körüne oldu mu, olay sadece çıkara dönüyor.. önemli olan halktan yana olmaktır, paradan yana değil..

mick jagger

kendisiyle ilgili aslında o kadar çok yazılacak şey var ki. bunca yıllık ömrüne onlarca sahne konser albüm sığdırmış bir adamdan bahsediyoruz ve artık yorulmuş dedikleri hali bile günümüzde ben enerji patlaması yaşıyorum diyen tipleri yerin dibine sokar.

keithle olan tatlı atışmaları. grup içinde sürekli otorite olma isteği. (bkz: frontman olmanın avantajları) rock dünyasına kesinlikle basit melodiler hafif riffler sağlam sözler kalıbını sokmuş olması onu eşsiz biri yapar.
beatles ile kıyaslanmaları kesinlikle dünyanın en anlamsız kıyaslamasıdır. ama doğru olan nokta ise.
böcekler mahallenin takım elbise giyen yakışıklı tipleriyken bu adamların mahallenin serseri tipleri olduğu gerçeği. tabi charlie watts hariç.

ama mick jagger kesinlikle başlı başına ayrı bir adamdır. eric claptonla george harrison petty için kapışırken aradan sıyrılıp pettye vurup kaçmıştır.

kadınlarla olan durumu her zaman tartışmalı da olsa yine de adam gibi adam baba gibi müzisyendir.

mick jagger le yatmayan kadın

ben tanıyorum böyle kadınlar. bakınız sonunda lar eki var ve evet bu kadınlar hepiniz tahmin ettiği gibi melisler pelinsular nazlılar ayşeler fatmalar türk kadınları kadınlarımız yani.

işin buraya kadar ki kısmı geyik ama bundan sonrasında ciddi çıkarımlar yapılabilir ne gibi derseniz.

- kendini pandoranın kutusu gibi gören kadınlarımızın aslında ne kadar önemsiz olduğu
- fazla nazın aşık utandırdığı gerçeği (utandırdığı diyorum).
-ayrıca birileri kadınlarımıza sevişildiği zaman ölünmediği gerçeğini anlatmalı

sonuç olarak türk kadının acil bir reforma ihtiyacı var

edit : bir yanlışımız olduysa affola

edit 2 : imla

11 nesil kızlarına yavsayan eski yazarlar

erkeklerine yavşıyan kızlar da olduğu sürece benim için hiç problem olmayacak durum.. her şey karşılıklı sonuçta.

edit : tabi yazacak olanlar milf olursa daha iyi olur

120 liralık telefon alınan kızın reddetmesi

nerden baksan tutarsızlıktır. bunu söyleyen benim evet 5 senedir telefon kullanmadığımı düşünürsek harika bir durum bence

güneş lekesi

vucüdumu saran lekeler bütünü şu an varsa bir önerisi olan yeşillendirsin arkadaşlar.

biten günü 3 kelimeyle tanımlama

sıcak , sıcak , sıcak.

işbu entry 45 derece sıcaklık altında aydın dan girilmiştir

erzurum pdr ikinci öğretim

allah kurtarsın kardeşim de. ne işin var erzurumda orada üniversite okuyacağına git istanbulda amelilik yap daha iyi hiç olmazsa daha çok saygı görürsün.

üniversite kızlar teklif ediyor arkadaşlar

-abi var mı lan böyle bişi ?
-yok oğlum öyle bir şey topla topla topla al bunları makineye.

rte üniversitesi sıfırlama mühendisliği

-şimdide kürsüye algılama uzmanımız sayın doçent doktor bilal bey geliyor.
alkışlarınızla.
şak şak şak şak..

keith richards

kendisiyle röportaj yapan gazetecilerin stones ile ilgili soruları bittikten sonra. evet şimdi sırada kızınızla ilgili bir soru soracağız demesi üzerine belinden bir silah çıkarıp masaya koymuş ve evet tabi ki , kızımla ilgili ne sormak istersen sor evlat diyerek cevap vermiş karizma örneği ama ruhu anadolulu olan müthiş herif.

bu yaşa gelmesine rağmen hala müthiş performanslar sergiliyor ve ayakta duruyor tabi artık eskisi kadar alkol almadığından daha rahat hareket ediyor...

başka bir anısında da. bir gün arabayla yolda giderlerken 4 kişilik bir gruplar sanırım arabada. keithin arabası ile keithin evine doğru giderlerken araba polisler tarafından çevriliyor ve o kadar çok eroin çıkıyor ki arabadan keith abimiz hem şaşırıp hem mutlu oluyor.

-arabada bu kadar eroin olduğunu bilsem kesinlikle yakalanmazdım diyerek olayı geçiştiriyor.

edit : ayrıca (bkz: fender telecaster)

hakan günday

hani bazı insanların kalemi döktürüyor kalemiyle hayat yazıyor derler ya. işte o adam tamamen bu adam arkadaşlar. kitaplarından çok fazla ders çıkarılabilir.

(bkz: piç)
(bkz :kinyas ve kayra)
(bkz :az)