bugün

entry'ler (9)

yeşil camii önü

türk sanat tarihinde en yüksek fiyata satılan osman hamdi bey'in tablosudur. 13 milyon 509 bin liraya alıcı bulmuştur.

avrupa yakasının yıllar sonra bile izlenebilmesi

120 bölümünü 2019 da devirip helal olsun dediğim olay. 70 bölümüm kaldı git gide üzülüyorum.

yazarların en sevdiği yabancı film artisti

anthony hopkins ve jack nicholson. ikisi de bana göre en zor olan psikopat rollerinin hakkını veren oyunculardır.

(bkz: dr lecter)
(bkz: randle patrick mcmurphy)

moda olan iğrenç şeyler

instagram hikaylerindeki her türlü samimiyetsizlik.

türk kahvesindeki korkunç mantık hatası

kahvenin hiçbir şekilde işlenmeden sadece öğütülerek soğuk suyla bakır cezve ile közde ağır ateşte pişirme ve servis usulüne türk kahvesi denir.

cappuccino veya espresso demiyoruz zaten bunlar başka usuller.

16 eylül 2019 putin in ankara ya gelmesi

iyi bacanak gibi oldu bizimkiyle. mercedes e hayırlı uğurlu olsuna gelmiştir.

serpme kahvaltı

dün okuduğum haberde israf boyutundan bahsedilmiştir. yani mantıken sofrayı doldurup müşteriyi çekicem derken tüketilemicek derdi olmayınca ortaya büyük bir israf çıkıyor.

https://t24.com.tr/haber/...srafa-neden-oluyor,839446

evinin balkonunda uçak yapan 15 temmuz gazisi

proje hobi merak istediğinizi diyebilirsiniz fakat haber olacak bir niteliği yok. adamlar amatuer-built kapsamında uçak yarışları yapıyorlar bizim gazimiz tenekeye girmiş poz veriyor balkonda.

ayrıca neden gazilik reklamı yapılıyor anlamıyorum. o gün sokağa bugün reklam yapmak için mi inildi.

garsona teşekkür eden müşteri

işini yapan garsona motive ve saygı sağlayan kişidir. öğrencilik yıllarımda ben de garsonluk yaparken açıkçası her hizmetim de en azından bir teşekkür beklerdim.