bugün

entry'ler (146)

fatma şahin

Acaba hani bir ihtimal merak ediyorum kendine sormuş mudur "Ulan ben Kadın ve Aileden sorumlu bakanım burda ne işim var " diye....

engin baytar

Çok net olan bir şey var ki almanya veya ingiltere de olsa lisansı iptal edilmişti.

nothing else matters

Lissse coverı da pek şık olan metallica mihenk taşlarından...

fenerbahçe

Her sene lig yarisinin icinde olmak zorunda olan takimdir sampiyon olur olamaz o ayri. Bugun yazili ve goruntulu futbol ekonomisi 1 milyar dolarin ustunde ve bunun cok buyuk bir kismini digiturk kazaniyor. Digiturk futbol paketi uyelerinin yarisindan cogunun Fenerbahce'li oldugu bir ulkede bu takim her zaman yarista olmak zorundadir aksi halde bu ise para yatirmis kisilerin ki basta Karamemet gelir zarari yuzmilyondolarlardan baslar. Bu yuzden oyle ya da boyle her sene lig yarisinin icinde tutulur ki Aykut Kocaman da aynisini dun soylemistir biz her sene yarisin icindeydik diye tabi isin ekonomik kismini biliyor mu orasi bilinmez. Tabi bu olay sadece turkiye'ye mahsus degildir. Italya da bu olay Ac Milan icin gecerlidir. Belki hatirlayanlar olur italya da cok buyuk bir kriz olmustu 3 sene once yayinlar baslayamamisti. Cunku Sky Italya basta olmak uzre bir cok yayinci zarara ugramisti ve milan kesinlikle sampiyonluk potasinda degildi. Oyle ki yayinci kurulus kendi imzaladigi sozlesmeyi fesh etmek istemisti. Diger ornek ayni olay NBA de los angeles lakers icin gecerlidir. Nba forumlarinda soylenenlere gore la lakers in erken elenmesi 250 milyon dolarlik bir zarar saglamistir sadece los angeles medyasinda.

Isin sonucu Bu is aziz yildirim in parasiyla falan olacak is degildir. Turkiye de en cok fb taraftari vardir ve en cok digiturk aboneligi onlardadir ve her 5 spor gazetesi alan adamin 3 u fenerbahce lidir. Ve bu yuzden Fenerbahce her zaman yarisin icinde kalmistir ve kalacaktirda. Bugun fenerbahcelilerin kazandirdigi parayi ve sagladigi reklam gelirini Antalyasporlular saglasaydi durum onlar icin de ayni olurdu. Kapitalizm de kisilere ve kurumlara bakilmaz kara bakilir sonucta...

sidney

auburn ve eastlakes turk ilceleridir ozellikle auburn...

istanbul

basina gelmis en kotu sey turkiye cumhuriyeti dir.

apocalypse now

insan psikolojisi savas cinnet vahset gibi konular uzerine yapilmis en iyi bir kac filmden biridir....

umut bulut

Eskiden sadece son vuruslari berbatti simdi pas ta vermiyor.

necip fazıl kısakürek

efenim cumhuriyet dusmaniydi , dinciydi ,nazima 3 gider ataturke 5 gider yapti ayip etti falan bunlar uzar gideR. Ideoloji olarak nefret ettigim bir ideolajiyi savunmasiyla birlikte soylemekte hic bir behis gormuyorum ki Turkiye Cumhuriyeti tarihinin ve modern turkcenin uzak ara en iyi sairidir kendisi. Cok sevmeme ragmen Nazim Hikmet ,orhan veli ve daha da niceleri yaklasamaz bu adama bu dalda Yok yani adamin siirleri baska bir gezegenden gelmis yapacak bir sey yok iki satirlik siirle psikoloji tarihinin tum kitaplarinin anlatamadigi seyleri anlatmis adam kibirli insanlardan nefret ederim ve kendide cok kibirli biriydi ama kesinlikle bir yalanci degildi dogru olan bir seyi soyluyordu ben en iyi sairim ve turkceyi en iyi kullanan kisiyim derken.

alex de souza

Kendisi Brezilya Milli takiminda oynamis ve oynayan bir cok adamdan daha kaliteli bir futbolcudur ama oynadigi mevki her zaman superstarlarla dolu olmustur. Kendisnin furbol oynadigi donemi ele alacak olursak Rivaldo, Ronaldinho ve Kaka kendi bolgesinde top kosturmuslardir ki kaka hala devam etmektedir. Alex bu futbolcularin hicbirisinden daha iyi degildir ama bu cok iyi bir futbolcu oldugu gercegini de degistirmez. Bi de kossa var ya ohhoo geyigine hala giriliyor olmasi turkiye de niye futbolun ilerlemediginin de bariz gostergesidir.

istiklal marşı

Akif Safahat adli meshur kitabina bu siiri almamistir.

'O benim degil ,milletimin siiridir' demistir kendisi...

kutup ayısı

hepsi solak oldugun icin cok tekniktirler...

yaran diyaloglar

Munasip bir yerde sofor bey.
(kadikoy-pendik minubus hatti kibar yolcusu)
Tabi Efendim
(Aslinda tam bir hayvan olmasina karsin ne oldugunu anlamadan kibarlasan sofor)

pes oynarken kullanılabilecek sözler

dur dur bekle... ( Gol yedikten sonra tasak gecilirken soylenen soz obegi)

tanrı

Simdi bazi tanri ya inanlar ama hafifte suphe icinde olanlar ve hayatlarindan bazi seyleri bu inanc dogrultusunda kesenler soyle diyorlar cok duydum. Ulan eger tanri yoksa oldukten sonra ,yokolup gideceksek var ya o zaman ayar olurum vallahi dagitirim ortaligi..
Ama isin uzucu yani su ki tanri yoksa oldukten sonra bir hayat yoksa, oldukten sonra ayar olamazsin, dagitacak bir ortalikta bulamassin , geberip gittiginle kalirsin..

üçüncü boğaz köprüsü

Dogma buyume Bir Istanbul'lu ve iki kopruyude haftada 5 kez kullanmak zorunda olan biri olarak diyecegim odur ki Istanbul-Turkiye arasindaki tir kamyon her turlu transport bu kopruye kaydirilacak kalan iki kopruye bu araclar sokulmayacaksa ,bu koprulerin cikislarina bu araclar icin hal,doldur bosalt mekanlari yapilacaksa sonuna kadar destekledigim koprudur. Gecenin 1.5 gunda 45 dk kopru trafigi bekledigimi biliyorum ben Gece diyorum 1.5 diyorum ve 45 dk diyorum. Ve gercek istanbullular bilirki bu kopru trafiginin buyuk kismini bu tirlar kamyonlar buyuk araclar yapiyolar (Is saatleri disinda) O yuzden sirf akp ye gicik olup omrunde 1 hafta istanbulda gecirmemis dunyadiki bogazlarda kacar tane kopru oldugunla alakali zerre bilgi sahibi olmayan adamlarin yok ben bunu istemem dogayi boyle yapacak onu soyle yapacak demesi hava civadir baska bir sey degil. He bende biliyorum gercek tasimaciligin demiryoluyla olacagini ama o metro aglarini kurulmus sehirlere yapmanin ne kadar zor ve maliyetli oldugunu iki insaf edip arastirmak isteyen olur mu onu da bilmem. Tamamen duzensiz ve basarisiz bir sehir istanbul Turkiye Cumhuriyeti nin ne kadar basarisiz oldugunun da bir gostergesi.

kuran ı kerim

Olaki ateist filan olmaktan korkuyorsaniz -haci muslumaniz iste takilip gidiyoruz- gibi bir dusunce ve eylem icindeyseniz sakin gaza gelip okuyayim falan demeyin oyle takilip gidin...

turkcell müşteri hizmetleri

05327571532 bu numarayı arayın direk bir insanla görüsürsünüz.

yemeksepeti

Kendisini yenilerken baya bi mahvettiler işi orası tamam onu anladım da yenilenen site artık benim üyeliğimi de görmüyor beni de silmişler işte bunu anlamadım . Ne güzel günlerimiz olduydu halbüki

fatih terim

Türkiye'nin en iyi teknik direktörüdür. Varın düşünün artık türk futbolunun halini.