bugün

entry'ler (299)

istanbul metrosu nda telefonların çekmemesi

Outbound baglantilarda cekiyor ancak inbound cagrilari alamiyor. Ayrica gsm disinda hizmet bilerek verilmiyor.

Yani metrodayken siz arayabilirsiniz ancak cagri alamazsiniz.

babanın garip huyları

Tatilinin 3. Günü sıkılmış olacak ki Sabah güneşin doğmasıyla uyanıp kovaya su ve deterjan doldurduktan sonra camları silmesidir.

Geçmişteki birçok 2 günden uzun tatilde boş duramayıp sürekli bu tip garip şeyler yapmasıdır.

2016 lı hatunlar

Vitamin olarak iclerinde bulunacaklari portakallar bile daha tozlasmamis olan hatunlardir.

metallica vs judas priest

Onca zaman metallica dinlerim. Daha hic bir sarkisinda genel olarak leather rebel Tadini aldigimi hatirlamiyorum.

Ama metallica'nin da eline verecegi durumlar var. bir unforgiven 3 , bir don't tread on me sololari insani kendinden gecirmeye yeterli bence.

Ozetle genel sarkida judas priest, sololar ve bazi melodilerde metallica'nin kazanacagi karsilastirmadir.

chp nin gerici kültürsüz ve cahil bir parti olması

Istisnalari haric tutarak gordugum chp secmeninin genelinin politik olaylari yorumlamasini, onlara bakis acisini ogrenmek icin inkilap tarihi ve ataturkculuk dersinin kitabini bastan sona okumak yeterli. Hatta egitim sistemimiz de tam ona uygun olustugundan dolayi ilkokul, lise, universitese birer kez zorunlu olarak neredeyse ayni ders okutuluyor.

Ciddi ciddi cogunun fikri o kitabi asabilmis degil. Kafa acmak icin hileli soru soruyosun, errör veriyorlar. Sonra kitabin rasgele biyerini ezberinden size okumaya basliyor adeta.

Edit: ek olarak hangi birine sorsan kendisi ulkenin %60'indan daha zekidir, cagdastir, uygardir, aydindir.

imessage

Resim ve videolari whatsapp programindan daha kaliteli alip veren uygulamadir.

Ayrica mac bilgisayariniz varsa mesaj atmak icin ha bire telefona bakmak zorunda da degilsiniz. Whatsapp ile resim kalitesi ayarlansa ve bilgisayardan da paylasimli mesaj yollansa yuzune bakilmaz ama su durumda cok kaliteli oldugu asikar.

Edit: oha bildirim merkezinde gelen fotografi da gosteriyor. Yemisim whatsapi

israil ordusunun hastane bombalaması

Hastane yakınındaki çocuk parkını bombalamıştır. Oyun oynayan 10 çocuk ileride terörist olmasınlar diye sevgi pıtırcığı israil tarafından katledilmiştir.

akrabayla dolu odaya selam millet diye girmek

Akabinde 'aleyküm selam yeğenim'i yiyip teyzelerin arasında erimekle sonuçlanabilir.

izzeddin el kassam tugayları

Füzelerinin menzilini artırdıkları için artık gazzeden tüm israile füze yollayabilen, tünellerde ayrı bir şehir kuran şanlı direniş ordusu.

bugünün türkiye sinde devrimci olmak

Çalışmaktır. işini en doğru yapan adam, ülkesinin ihracatına, kalkınmasına, güçlü olmasına, teknolojisine katkı yapan adam bu devirde devrimcidir. Geri kalan tüm sloganlar, taşlar, sopalar, yürüyüşler boş iştir. Kolaya kaçmaktır.

Herkes yaptığı işte dünya markası olma hedefi koyup bu hedefte planlı ve kararlı hareket ederse devrim yapmak için bu kişilerin ortak çatı altında toplanmaları yeterlidir.

Geride kalan o kadar devrim edebiyatı ise romantizmden öteye gitmez.

binyamin netanyahu

Clinton yanındayken "sivil ölümlerinim özellikle olmasına çalışıyoruz, bunu anlamanızı beklemiyorum, dünyaya da açıklamak zorunda değiliz. Burası ortadoğu" diyen, eski israil yöneticileri gibi şerefsizlik geleneğini bozmayan siyonist lider.

Şimdiden inanmayacaklar için link :
http://www.youtube.com/watch?v=S-JH0fX5AAw

2 lira için 3 kilometre yürüyerek işe gitmek

Günde 6 km yürüyüp de hali kalmayan yağ tulumlarını bize gösteren eylem.

android

Dünya üzerinde en büyük pazar payı olan mobil işletim sistemidir.

Ancak onu bu noktaya taşıyan açık kaynak kodu google kapatmaktan vazgeçmezse er ya da geç sonu gelecektir.

android programlama

Butonlarla activity'den activity'ye koşarken eğlenceli ve basit görünen, ancak işi fragment'larla yapmaya kalktığınızda hem interface hem de kod tarafında boka sarabilen, her şeyin acele etmeden sakince ve sırayla öğrenilmesi gereken bir program yazma eylemidir.

Daha çömezseniz öyle ios'ta çok tatlı animasyonlar görüp aynısını yapmaya kalktığınızda 'hele bi otur soluklan yeğenim' diyen babacan bir tarzı vardır.

Öte yandan muazzam bir geliştirici desteği vardır. Özellikle android studio üzerinde yardım vakaları hızla artmaktadır. interneti kullanmayı bilen herkes sadece bilgisayarının başında oturarak sıfırdan (basit java ve xml bilmesi şartıyla) sağlam android uygulamaları geliştirebilir. Kararlı bir şekilde kıçınızı koltuğa oturtup çalışmak yeterli.

güneşi beklerken adlı diziyi izleyen erkek

Montaj yapıyor olabilir.

koskoca bilimin sıçmayı engelleyememesi

Evrende içine bişey giren her sistemin ya şiştiği ya da sıçtığı göz önüne alınırsa bilim dediğin nedir ki gülüm diyerek geçiştirilmesi gereken konudur.

diferansiyel denklemler

Hiç bir zaman ne olduğu hakkında fikriniz olmayacaksa hep mühendis adayı olarak kalacağınızı gösteren denklemlerdir.

nihat hatipoğlu nun banka hesabındaki para

Büyük ihtimalle bugun açıkladığı öğrenci yurtlarına gidecek paradır.

600 bini ben de duyunca suizanda bulunmuştum ancak pişman etti hoca bugün beni. En az bir 4 sene kadar tüm masrafların karşılanacağı yurda gidecek gibi.

azerbaycan dilindeki x harfi

Delikanlıdır, serttir.

java

Daha javadan toto derdine düşenlerin onunla neler yapabileceğini merak ettiğim dildir.

Çimentodan değil binadan korkmak lazım.