bugün

entry'ler (359)

muhabbet kuşlarının garip huyları

eğer uygun bir eş bulmazsanız, kafesteki aynayla başlayıp mutfaktaki damacanaya göz kırpmaya kadar uzanacak yollara sapma potansiyelleridir.

delikanlı adamın 84 kuralı

85. delikanlı adam 84 tane kurala bağlı kalmaz. bağlı kalsa delikanlı olamaz. kanı kaynamaz, heder olur, paradoks olur.

necdet menzir

(bkz: adam çökmüş beyler)

hem balık burcu hem balık etli olmak

bir nevi combo. eğer bu ikiliye hem de balık hafızalı olmak da eklenirse işin boku çıkar.

asıl mesele budur

fırından yeni çıkmış tespit/ler ihtiva eden bir yazının ya da konuşmanın kapanış ifadesidir ve sonunda da ünlem işareti bulunur; "asıl mesele budur!" kimselerin bulamadığını, bilemediğini, tespit edemediğini ortaya koyduğunu zanneden zât-ı şâhâneler pek sever bu ifadeyi ve sanki anlattığı konuya noktayı koymuş, bir daha bu konuyu kendisinden farklı bir yaklaşım şekliyle ele almak kimsenin haddi değilmiş zannederler. inci sözlükteki "dağılın şimdi" mottosunun entel versiyonu da diyebiliriz.

kızları erkeklerin gözünde bitiren olaylar

kesinlikle ve kesinlikle siyah ojeli parmaklar.

hanefi avcı

(bkz: geleceğin başbakanı hanefi avcı/#9513712)

geleceğin başbakanı hanefi avcı

hanefi avcı, kitap yazdığı için hapse girmediğinden aksine hapse gireceğini anladığı için kitap yazdığından, basıma hazır hale gelen kitabına "göreceksiniz başıma neler gelecek" kabilinden eklemeler yaptığından dolayı oldukça uzak bir ihtimale işaret eden önerme.

ben bu yazıyı sana yazdım

ben bu yazıyı sana yazdım; okuma ihtimalin beni korkutsa da.

4 katlı 10 adet

vasati 40 çöp kibrit dünyası için ne ise 4 katlı 10 adet de kâğıt mendil dünyası için odur.

bayram yılbaşı ve 14 şubat ı yalnız geçirmek

bu durumda tv izlemek yerine radyo dinlerseniz; olumsuz etkileri bir nebze de olsa hafifletirsiniz.

gökdelenin yirminci katında rızkını arayan karınca

kimselerin kendisine küfretmeye, hor görmeye, "ulan nasıl çıktın buraya", "mecbur muyum ulan evimi seninle paylaşmaya", "uçağa binsem de peşimden mi geleceksin?" demeye hakkının olmadığı karıncadır. bi'kere o eli indir. bu azim ancak takdir edilesidir; hakir görülesi değil.

fazıl say

kendisi tam bir "sana da bi'şeyi beğendiremiyoruz" insanıdır. bir kere olsun "anlatamadım galiba" demek yerine ısrarla "anlamadın!" diyen insanlar kadar itici geliyor.

sistem çalışmıyor

"sıçtık" demenin bürokratik yolu. elektrik ve su faturalarının ödendiği vezne önlerinde çokca duyulur.

-kuzuuum bi'sor hele niye para almıyomuş

-sistem çalışmıyormuş teyze

-niye çalışmıyomuş ki, saat daha erken

-!?!!

ertuğrul sağlam

hakkıyla tevazu yapabilendir. "tevazunun fazlası da kibirdendir" düsturunu hazmettiği de açık seçik görünüyor.

22 ağustos 2010 gecesi galatasaray galibiyetinin ardından konuk olduğu programda, faik çetiner'in, aykut kocaman hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine; "aykut kocaman benden daha tecrübeli ve daha büyük bir hocadır" diyebilmiştir. her haliyle türkiye futbol piyasasına fazla geliyor.

gaddar

bazı yurdum insanları bu kelimeyi, kendilerine sıfat olarak yakıştırıp otomobillerinin arka camına yaz(dır)ıyorlar. evet, gaddar olmaya özenen, hatta gaddar olduğunu cümle aleme bildirmeyi ve bu hâl ile övünmeyi normal sayan insanlar var. halimize şükür.

klima

(bkz: klima yüzünden hasta olmak/#8950637)

klima yüzünden hasta olmak

klima denen nadide aletin; insanı kızgın kumlardan serin sulara doğru sevk ettiğini sanmaktan dolayı vuku bulur. dışarıda 35 derece sıcak varken klimalı ortama girip hemen kumandaya sarılmak suretiyle istenilen derece 20 olarak ayarlanırsa; hasta etmek şöyle dursun adamın a...öhöm kötü çarpar. öncelikle kapalı mekanda çalışan klima, dışarıdaki sıcaklığın azami 7-8 derece altına göre ayarlanmalı, vücut yeni ortama adapte olurken eğer istenirse derece yavaş yavaş azaltılmalı.

mükemmil

kâmil: yetişmiş
mükemmil: yetiştirebilen

sevgilisine su böreği yapan dünya tatlısı kız

"eline sağlık" dediğinizde de "kikikiki" diye mutlu mesut ve biraz da mahcup bir tavırla güldükten sonra "afiyet olsun" da der. daha ne olsun. afiyet olsun.