bugün

entry'ler (17)

küfür olmayan ama küfür etkisi yaratan sözler

Götün biraz yere yakın sanki senin.

Çöştürük.

iz bırakan kitap cümleleri

okşayan elleri ısıranlar tekmeleyen ayakları öperler.
hakan günday-piç

tek kelimelik laflardır genelde.

cibilliyetsiz.

içimden atamadığım bir yumru, bir ateş, bir lanet sanki. başım çok ağrıyor... bildiğim, öğrendiğim, yaşadığım her şey yavaş yavaş siliniyor aklımdan... geceleri azap gibi... kabuslar yakamı bırakmıyor bir türlü... kötü bir şeyler olacakmış duygusu var içimde, neyin ne olduğunu kavrayamıyorum çok zaman... zaman benim dışımda ilerliyormuş gibi, zaman beni kusacakmış gibi, kelimeler bir araya toplanıp, bir vücut olup beni içinden atacakmış gibi...
murat uyurkulak-tol

içimden atamadığım bir yumru, bir ateş, bir lanet sanki. başım çok ağrıyor... bildiğim, öğrendiğim, yaşadığım her şey yavaş yavaş siliniyor aklımdan... geceleri azap gibi... kabuslar yakamı bırakmıyor bir türlü... kötü bir şeyler olacakmış duygusu var içimde, neyin ne olduğunu kavrayamıyorum çok zaman... zaman benim dışımda ilerliyormuş gibi, zaman beni kusacakmış gibi, kelimeler bir araya toplanıp, bir vücut olup beni içinden atacakmış gibi...

absürt diyaloglar

bir bahar akşamı arkadaşımın annesi ile yengesi arasında geçen konuşmadır
-hevla
-hevla değil gülten helva
-amaaan ben r'leri söyleyemiyorum
-ama r harfi yok gülten
-valla r'leri söyleyemiyorum.

Sekoya ağacının kabuğu ateş geçirmezmiş sekoya ormanında yangınlar, ağaçların içinde olup bitermiş.
Şebnem, alevleri görmezden gelerek yangını söndüremeyiz.
Şebnem uzaya baharın gelmesi, seni bulmama bağlı.
Şebnem kalbimden senin kalbine balyozla bin pencere açayım.
Şebnem her gülümseyişinde tüm ülkeye çay ısmarlayayım.
Şebnem seninleyken bir yudum çay zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana.
Şebnem ne çok melek var yüzünde, tebessümün için binlercesi çalışıyor olmalı.
murat menteş-korkma ben varım.

çözüldün ve utancından ölecek haldesin. adın, ancak dünyanın yarısı havaya uçarsa temizlenir diye düşünüyorsun. zaten durmadan bunu planlıyorsun. kafana kurşunu sıkana kadar da bunan başka bir şey yapacağın yok. geçen sene aldığın o allahlık kırıkkale tutukluk yapmazsa tabii.
murat uyurkulak-tol

Diyorum ki, savaş kararı alacak olan liderin, mesela George Bush'un, bu kararı almak için bir çocuğu elleriyle öldürmesi şartı konsa. Nasıl olsa binlerce çocuğun idam kararını imzalıyor, bunu yapmak için tek bir çocuğun canını almsı gerekse iyi olmaz mı? Çünkükendileri sıcak ofislerinde bir imza atıyor, bir damla kan bile görmeden yaşıyorlar. Ama bombardımanlarda yüz binlerce çocuk ve kadın ölüyor. Başkanın suçu yok, emir kulu pilotun suçu yok, o zaman suç kimde? Bu insanları basılan bir düğme mi öldürüyor?
Zülfü Livaneli - Serenad

absürd atasözleri

arsızın kıçına kırk kazık sokmuşlar, nereden geliyor bu ses demiş.
yüz verdik eşşeğe anlımıza değdi taşağı.
s. kilmiş g. tün davası olmaz.

Ve... mazide kalan her şey kısa sürmüş demektir.

1 günde 30 000 kez oylama yapan yazar

zengindir o zengin. internet bitecek derdi yoktur. yada beleş bulmuştur.

bim de satılan muhteşem ürünler

ülker olmayan bitter çikolatalı gofretidir. güzel yenir.

absürt komediyi anlamayan insanlar

absürt komediyi anlayan insanı da anlamayıp hunharca tepki gösteren insandır.

sözlük formatı

çaylaklıktan kurtulmak için 30 kez hatim ettiğim kurallardır.

çabuk biten güzel şeyler

bitmesini istemediğiniz her şey çabuk biter.