bugün

entry'ler (13)

kişilik

şu an var mı yok mu diye tereddüt ettiğim, zaman zaman sorguladığım şey.

adalet sarayı

adliyelere verilen addır. Adalet öylesine yüce bir değerdir ki bunun ancak kendisine layık olan bir yerde dağıtılacaına olan inançtan dolayı, adliyeler adalet sarayı olarak anılmaktadır.

hukuk

Bazen söylemeye zorlansam da hala var olduğuna inandığım yüce değer adaleti gerçekleştirmye yönelmiş toplumsal yaşama düzenidir.

ankara barosu

Staj eğitimine verdiği önemi arttıran, köklü bir barodur.

ankara üniversitesi hukuk fakültesi

Türkiyenin en eski hukuk fakültelerinden biridir. Dört yılımı geçirdiğim okuması zor ama zevkli bir fakültedir.

erdal onar

Ankara Hukuk Fakültesi anayasa hukuku anabilim dalı öğretim üyesi. Ders anlatımı çok etkileyici olan, pozifif hukukuku derinlemesine inceleyen uzman akademisyen.

yargı

Hukuksal uyuşmazlıkları ve hukuka aykıırlık iddiaları çözen devlet işlevi. Yargı modern siyasal yaşamda devletin üç temel erkinden biridir.

çaylaksınız

Çaylak olmak da güzeldir. Herşeyin bir ilki vardır. Üzülmeyin.

kpss 2008

Kamuya personel alımı için her yıl düzenli olarak yapılan ve 2008 ylında temmuz ayında yapılması beklenen genel sınav. Bu sınavı Ösym yapmaktadır.

aşk özeti

Zaman zaman aklıma gelip de ah çektiğim ama daha yapamadığım özet. Zor olan mesleki bir sınava hazırlanıp da aşkı yaşamak olsa gerek. Çünkü ikisi bir arada olmuyor ne yazık ki.

hakimlik sınavı

hayatımda gördüğüm en zor ve uzun sınavlardan biri. iki ke girip kazanamadım. daha sonra ankarada yörünge akademi diye bir kursa gittim ve kazandım. ve şunu öğrendim ki bu sınavı kazanmak için ümit kaymak ve ismail ercandan ders dinlemenin ve themis adlı soru kitabı tamamının 2 kez baştan sona çözülmesi gerektiğin sine qua non olduğu bir sınav.

iş etiği

herkeste bulunması gereken değer. çoğu insanın sahip olduğuna innadığı aslında hiçbir bilgisi olmadığı, onu taşımadığı ilke

ismail ercan

ceza hukukundaki yorum bilgisine hayran kaldığım hoca. hep birşey soracam diye yanına gittiğim ama sormaya gerek kalmadan konuyu öğrendiğim, karizmatik hukukçu.
yakışıklı olduğu için kızların yoğun ilgisini çeken ama herkese eşti mesafede duran, çapkınlık yaparken yakalayamadığım hocalardandır.