bugün

entry'ler (13)

papa ile farklı düşündüğümüz konu yok

yalan söyleyen kişi beyanı. papa'ya göre son din hristiyanlıktır ve kuran'ı hz. muhammed yazmıştır. bize göre ise son kitap kuran. nasıl oluyor da papa'yla farklı düşündüğünüz konu olmuyor?

bugün allah için ne yaptın

islam'da allah için yapılacak en güzel şey dua etmek ve ne kadar zor durumda olunursa olunsun şükretmektir.

hz ali

Yine Her Adımı Şükürden Duadan Oluşan Hz. Ali şöyle buyurmuştur:
“Nimetin artışı şükre bağlıdır. Şükür arttıkça nimet de artar. Bu ikisi aynı ipte ve yan yana bulunmaktadırlar. Kuldan gelen şükür kopmadıkça Allah’tan gelen artış da kopmaz”.

ebu fesat

alttaki paragrafı yazan yazar. uludağ sözlük'e ısınmamı sağladı.

deney ve gözlemle neden sonuç ilişkileri üzerine çıkarımlar yaparak genel geçer nesnel bilgiye ulaşma çabası, elinizde tuttuğunuz akıllı telefonlara dönüşebiliyor.

lady gaga

hem kendisi, hem sesi, hem de şarkıları çok güzel olan bir şarkıcı. allah sahibine bağışlasın.

amerika denince akla gelenler

obezite. kaliforniya'da insanlar spor yapıyorlar ve fitler ama iç eyaletlerde obezite oranı çok fazla. telefonlar için water reminder diye aratınca çıkan appler var. keşke amerikan televizyonları telefonlarınıza water reminder yükleyin, su içmek kilo vermeye çok yardımcı oluyor dese ama nerde o günler?

gereksiz pahalı olan dediginiz şeyler

kesinlikle nike. bu kadar dandik olmasına rağmen aynı zamanda çok pahalı olan başka marka yok.

nesrin cavadzade kadınsa diğerleri ne sorunsalı

Onemli bir sorunsal. Gercekten cok guzel bir hatun. Allah sahibine bagislasin. Belki baska bir hayatta tanisiriz.

Dipnot: bir oyuncunun sadece guzelliginden bahsetmis olmayayim. iki dizide izledim, ikisinde de cok guzel oynuyordu. Kimbilir daha ne dizilerde filmlerde izleriz.

bir başkadır

Film gibi bir dizi. Babam gordu, hangi film bu diye sordu. Dizi degil film deyince sasirdi. Dizideki kamera kullanimi ve muzik kullanimi gercekten muazzam.

burger king en güzel burgeri

in n out'un burgerini hiç bir burgere değişmem ama double whopper da muazzam. türkiye mutfağı tabii ki çok zengin ama double whopper'ın yeri ayrı. mc donalds'ın çöp burgerlerine açık ara fark atıyor.

can mutlu

Gelmis gecmis en kaliteli filmi yonetecegini duydugum yonetmen. Duyduğuma göre senaryoda da parmağı varmış. Filmin hangi dilde olacağını henüz açıklamadı. Dahiyane kamera kullanımları var, kendisini ve zekasını tebrik ederim.

emma watson

Artik eskisi kadar guzel degil, kartlasti. Kariyeri zaten cop filmlerle dolu ve bu vakitten sonra guzel filmlerde oynamasi mumkun degil sonu ne yazik ki lindsay lohan gibi olacak.

alttaki yazara ithaf edilmek istenen şiir

Ormanda bir kayayim.
Ne arayanim var ne soranim.
Ben yine de rabbime minnettarim.
Bu guce ve bu zekaya sahip olmasaydim ne yapardim.

Ormanda bir kayayim.
Kurtlar kopekler nese icinde.
Ben ise yapayalnizim.
Bu da gecer sozu benim alinyazim.