bugün

entry'ler (26)

iskender büyük

niteleme sıfatında tamlayanla tamlananın yer değiştirmesiyle oluşmuş bir sıfat tamlamasıdır. (bkz: büyük iskender)

gay olduğunu gizlemeyen azınlık

izmirdeki anarşist ve feminist topluluk olarak bilinen siyah pembe üçgen derneği.

kulak misafiri olunan yaran diyaloglar

(bkz: anlatınca komik olmuyo)

ak partili bakanlar halkın içinden bizden biridir

halk heterojen (bkz: doğru mu yazdım) bir karışımsa nasıl oluyor da hepsinin aynı düşündüğü bir grup insan halkı temsil edebiliyor. halkın içinde travestiside vardır çöpçüsüde, tikiside, hipiside . (bkz: iyi adam ama doğru adam değil)

tamam

bir bakkal amca vardı bizim mahallede diyaloglarımız hep şu şekildeydi

-abi iyi akşamlar
tamam

-abi bi ekmek versene (bak bu olur)
tamam

-günaydın nasılsın abi
tamam

şimdi ben bu entryi bi yere bağlayamadım ama silmek de istemedim varsın okuyun .

kızlar da sünnet olsun

keselim kesmesine de..

baykal a rağmen chpliyim

ne istediğini değil ne istemediğini bilen seçmendir.

13

ayın 13 ü bir cuma günü doğmakla birlikte simdilik uğursuz ve gaspet bir durumla karşılasmamıs olmaktayım. ya da bununla yaşamayı ögrendim mi ne .

kasabanın en güzel kızı

charles bukowski'nin kadını seks makinası diye adlandırdığı, cinsiyetçi ama bir o kadar da güzel hikayesi..

ali nesin

matematik kampı esnasında sorduğu soruları bilemeyen öğrencileri hortumla ıslatan, göt kıç sik gibi tek heceli küfürlerden nefret eden 2 hafta boyunca aynı şortla dolaşabilen , ve türkiyede her şeye rağmen bir ilki gerçekleştirebilen yüce bilim adamı.

recep ivedik

şahan gökbakar'ın komik ve başarılı bir isim olduğunu düşünürdüm ta ki recep ivedik adlı filmlerini piyasaya sürene kadar. filmle ilgili üç beş tane yaratıcı espri olsada genelde şu şekilde gelişmektedir. e adam osurdu hadi gülelim. ee ne yani bende osuruyorum simdi her tuvalete girdiğimde kahkalara mı boğulayım napayım. türk sinemasından biraz daha yaratıcılık istiyoruz artık. yeter osurdunuz güldük . ama bi yere kadar.

amerikan filmleri

x: yemekte ne var bugun?

y: kereviz.

x:kerevizin canı cehenneme.?

vicdan

hrant dink'in ölümü üzerine açılan kısa film yarışmasının adıdır. günlerce kısa film için konu düşünmemize ragmen aslında vicdanın sözlük anlamı dışında binlerce duygu barındıran bir kelime olduğunu anladık. ve döküldük sokaklara önce klişeleri yıkalım dedik. çöp toplayan adam, dövülen lezbiyen , mendil satan çocuk temalarından kaçınalım dedik. ama sonra baktık ki vicdanımız bile tabulaşmış. vicdan = ay yazık. eşitlemesinden kurtulamadık. ama yılmadık düşünmeye devam edeceğiz. (bkz: vicdan filmleri)

alo

bir anneanne ve torun diyaloğu

torun: alooo?

anneanne: götün kaç kiloo?

torun: of anneanne yeeaa..

tevriye

Tahir efendi bana kelp demiş
iltifatı bu sözde zâhirdir.
malikî mezhebim benim, zira
itikadımca kelp tahirdir"

burada tahir; temiz anlamına geliyor . Kelp de köpek anlamı taşıyor. maliki mezhebine göre köpek abdesti bozmaz cünkü temiz bir hayvandır diyerek tahire gönderme yapmıştır.

zall ın sertleşme sorunu yaşaması

(bkz: tevriye)

mysterious girl

yeni ergenlerin aldığı msn adreslerinin bir türevi mysteriousgirl@hotm...

kemal anadol

meclis de olmayı hakeden iki üç insandan sadece biri. uğur mumcu ile fakülteden arkadaşlardır.

burcunu bilmeyen insanlar

x:şerbetçilerin nedim öldüğü günün ertesi günüydü babannen doğdu.

y:şerbetçi nedim ne zaman doğdu?

x:üzümlerin kurutulmaya başladığı gün.

y:üzümler ne zaman kurutulmaya başladı

x:inek içti.

y:?

x:dağa kaçtı

y:peki

x:yandı bitti

y: sus

surekli kadindan bahseden kadin yazarlar

pozitif ayrımcılık yapmaktadır. Ya da biseksüeldir. Ya da..