bugün

sevdiği entry'ler

ben bu yazıyı aralık ayına yazdım

Agustos kiz evlat gibidir, yarisi nese yarisi huzun...
simdi yaz ama 15 ten sonrasinin son bahara cevirecegini bilirsin, adim adim beklerken goz acip kapayincaya kadar hizla gecer gider.

eylul kiz evladin evden ayrildigi o issizligi tasir, sessiz bir teslimiyet. Kimsenin itirazi olmadigi ama ic acitan.

Eylulun issizligi Ekimin ozlemi olur, gozyasi olur, yagmurlar ile dile gelir, cozulur, cozuldukce rahatlar, kasvetten kurtulur.

Kasim geride kalan sararmis hatiralarin huzurunu ve ilhamini tasir, ne eylul gibi issizdir, ne ekim gibi fevri...
kasim aylarin kahini, haticenin neticesi gibidir. Dostun aci sozu gibidir kasim.

Aralik yaprak dokumunun ali riza beyi gibidir, Avucunda bir gulu sikarak kanatarak gider. Sevinci ve huznu ile yukunu alip gitmistir coktan. Geride kalanlar icin yeni baslangiclara ve umuda gebe olan. Koca bir cinarin devrildigi... veda ayi.

düşün ki o bunu okuyor

Ölümünün üzerinden 44 gün geçti. 44.
zikretmek kolay da ben neden hala bunu fikren kabullenemiyorum. Mezarına gelip toprağını temizledim biraz, solmuş çiçekleri kaldırdım. Senin için bir sigara da yaktım ama kusura bakma camel değildi.
Yokluğunda çok bir şeyler değişmedi inan, kimi zaman fotoğraflarına bakabilmek için sosyal medya hesaplarına girip bakıyorum hâlâ, hâlâ silemedim numaranı.
Gördüğüm en zeki ve en güzel gülüşlü insan, sen abi, iyi ki hayatımda oldun.
Eğer ki cidden böyle bir şey var da gökyüzünde bizi izliyorsan orada kikir kikir güldüğünü biliyorum.

Sevgililerimle, en az senin kadar kadar deli olan kardeşin.