bugün

entry'ler (269)

çaresizlik

son dönem-terminal dönem- kanser hastası olup da öleceğini bilerek ölümü beklemek...

bir günlüğüne olunmak istenen meslekler

nobel ödülü alan büyük bir bilim adamı.

haykirmak istiyorum

bazen içinizdeki sıkıntı artık içinize sığmaz olur. bişeylere,birilerine kırılmışsınızdır ya da nedenini bilmezsiniz sıkıntınızın. sadece ve sadece sesinizin çıktığı son noktaya kadar haykırmak istersiniz. derdinizi anlatacak birilerini bulamamışsınızdır. boşluklara haykırırsınız. aslında haykırmanızın temelinde de çığlıklarınızı birilerinin duyacağını umut etmeniz yatmaktadır...

netfotograf com

türkiyede ne kadar kaliteli fotoğrafçının var olduğunun delilidir. harika fotoğraflara rastlayabileceğiniz, çok kaliteli fotoğrafçılık sitesi.

göte girecek finaller

yaklaşık 7 bin sayfa okumam gerekiyor ama gel gör ki zaman az. özet bulup mu okusam.yoksa sidir edip yüzeyel bakıp mı girsem diye kafa yorduğum hayatımın en zor sınavlarından biri...

kadinlarin tazyikli isemesi

akışkanların aktığı kesit alanı daraldıkça hızı artar.
(bkz: basit fizik)
edit: bir de anatomik olarak kadınların idrar yolları erkeklerden daha kısadır. enerji kaybı az olabilir. biraz salladım ama böle de olabilir...

sözlük yazarlarının penis boyları

bir penis boyudur almış gidiyor. birkaç açıklamada bulunmak lazım. tamamen bilimsel verilere dayanarak. yok 20, yok 15... gençler siz vaginayı dipsiz kuyu mu zannediyorsun acaba? vagina aslında 8 bilemedin 10 cm bişey. dolayısıyla penis boyunun 9 cm den az olması tıbbi bakımdan bir problem yaratır. 9 cm in üzerine cerrahi bir girişimde bulunmak gereksizdir. ortalama boy da 13,14 cm dir. yani yok benim kısa yok bişeye yaramaz kesip atalım tarzı şeylere gerek yok. bir de herşeyi cinsellikten ibaret zanneden, beyni şeyinde olan insan çok tabi.

(bkz: ne kadar bilirsen bil soylediklerin karsindakinin anladigi kadardir)
(bkz: ne kadar uzun olursa olsun, karşındakinin alabildiği kadardır)

sözlük yazarlarının itirafları

şu dakikalarda sözlükte kutsala çok büyük hakaretlerde bulunanlar var sözlük. içimden çok kötü küfürler geçiyorlar. kimsenin aklına gelmemiş kötü şeyler yapmak istiyorum bu insanlara sabahlara kadar...

manga

manganın parçası mükemmel değildi elbette ama yarışmadaki en güzel parçaydı. hakkımız birincilikti diyorum. mangayı kutluyorum...

necip fazıl kısakürek

fazla söze hacet yok kısaca üstad. onu anlatmak için onunkiler kadar güzel mısralar lazım gel gör ki onu anlatmaya benim ne bilgim ne de edebiyat yeteneğim yetmez.

lost

finalinde izleyen çoğu insanın anlayacağı bir sıradanlık vardı. hani bitsin de kurtalım dediler senaristler. adamlar artık geri kalan hayatlarında hiç çalışmasa yedi ceddine yetecek para kaldırdı. ben başka bir entryimde de yazmıştım. finalinde bir bok ortaya çıkmayacak diye lost beni şaşırtmadı. yok işte anlamayanlar finali beğenmiyor diyorlar. bi siktirin gidin diyorum onlara. finalini de anladık yani. madem toplayamayacaksın o zaman dağıtmayacaksın arkadaş konuyu. yok din yok bilim derken lost götü başı dağıttı. seyirciyi locke a çevirdiler. locke inandı adaya. noldu sonunda ada götüne girdi. lost severler de inandık iyi dizi dumur edecekler bizi diye. bir bok çıkmadı sonunda. yayında yapımda emeği geçenlere 2 gündür güzel selamlar yolladım...

kavak yelleri

kabak tadı vermiştir...
(bkz: kabak yelleri)

tecavüzün osmanlı da yaygın bir gelenek olması

osmanlıya bok atarak kendini medeni zannetmek gibi bir kanıya mı kapıldı insanlar anlamıyorum. haçlı seferleri adı altında anadoluyu yıkan tecavüzün babasını yapan avrupalıların torunları bu kadar bok atmıyordur atalarına. ha bu bok atanların osmanlının torunları olduğunu da zannetmiyorum. heralde haçlı seferleri sırasında tecavüz sonucu dünyaya gelmişlerin torunlarıdır diyorum geçiyorum. aslında entry girerek bile harcadığım zamana acıdım...

beyne oksijen gitmemesi

generalize olabileceği gibi lokal olarak da ortaya çıkabilir. tansiyon 50 ila 150 arasındayken beyne giden oksijen genellikle normal tutulur dengeleyici mekanizmalar sayesinde. genellikle diyoruz çünkü bir travma sonrası felan genellikle bu dengeleyici mekanizmalar da bozulur. generalize olduğu durumlar kalp ve solunum durması sonucu beynin genelinde bir oksijenlenme problemi ortaya çıkar.-hipoksi- lokal olarak da beynin beslenmesini sağlayan damarlarda tıkanıklıklar sonucu damarın beslediği bölgede yetersiz oksijenlenmeye bağlı olarak iskemi gelişir. o bölge vucutta ne ila alakalı görev yapıyorsa artık yapamaz hale gelir. mesela konuşma ile ilgili bölgeyse konuşma problemleri-afazi-, ya da inme felç olabilir. beynin etkilenen yarım küresisine göre de değişir haliyle durum. lokal tıkanmaların birinci sebebi de hipertansiyon ve kolesterolün aşırı artımına bağlı olarak damar duvarlarında meydana gelen plaklardır.-ateroskleroz- bu plaklardan kopan parçalar da gidip başka damarları tıkar.-emboli-

yaran okul anıları

ders coğrafya;

-hocam son yapılan araştırmalara göre dünya güneşin değil, güneş dünyanın etrafında dönüyormuş.
-olabilir yavrum, son gelişmeleri takip edemiyorum.

sözlük yazarlarının araç plakaları

71 poyraz. ama çok ilginç bir plaka görmüştüm o da olabilir. 48 kız 60. ama olmaz öle plakayla da gezilmez ki.

yazarların çocukluk hayallerindeki meslek

çoğu çocuk küçükken doktor olmak istemiştir. biz de bunlardan biriydik. olduk da. ama şimdiki aklım olsa savcı olmak isterdim.

ilk buluşmada hamile kalan kız

tam gününe getirmiştir ya da başkasından hamile kalıp üzerinize atıyordur. yoksa öle filmlerdeki gibi ilk beraberlikte çocuğu olmaz esas oğlanın.

çıkma teklifine 2 yıl sonra yanıt veren kız

geçti istemem gelmeni,
yokluğunda buldum seni.
bırak vehmimde gölgeni,
gelme artık neye yarar.

klozette yüzen bok

(bkz: ottan boktan başlıklar)