bugün

entry'ler (136)

noah

vasat bulduğum bitsin diye beklediğim filmdir. zaten sonunu bildiğimiz bir olayı gayet düz bir şekilde aktarmıştır bilim kurgu serperek biraz.

rusya nın kırım ı alarak karadenize inmesi

Bize yıllarca anlatılan tarihi sahnelerin ve emellerin günümüze uyarlanma ihtimali. (bkz: sıcak denizler)

hadi gel buluşalım eski köprünün altında

denizler aştım geliyorum ister eğlen benimle, yüzünü bi' görsem yeter sözleriyle sanırım herkesin bir anlam çıkararak dinlediği samimi bir duman şarkısının (bkz: Köprüaltı) kafaları karıştıran sözü.

guns and roses deyince akla gelenler

(bkz: kan ve gül gülle diken aşkım ve sen)

uludağ sözlük aşık atışması

-heyapple aç kulaklarını şimdi beni iyi dinle
-Aşık atışmasının modası geçmez onda atamın izi var
-rap dediğin çocuk oyuncağına sakın bizi alet etme
-daha fazla konuşma annem yüzünde tokat izi var.

uludağ sözlük aşık atışması

-heyapple aç kulaklarını şimdi beni iyi dinle
-Aşık atışmasının modası geçmez onda atamın izi var
-rap dediğin çocuk oyuncağına sakın bizi alet etme
-daha fazla konuşma annem yüzünde tokat izi var

ilini kabul etmeyen ilçeler

Nazilli usta nazilli ! Kavga çıkar valla.

suriyelilerin ücretsiz olarak tedavi gördüğü ülke

ciddi anlamda bir suriye değildir.

pes i abartmak

kitlelerin aklına başına getiren bir tanım. Haklı bir önerme. Bir çok şey gibi pes i de bağrımıza basmış durumdayız. Ve ona laf ettirmemiz zor.

türkiye de herkesin her şeyi çok ciddiye alması

sen kimsin şerefsiz utanmıyor musun peygamber ve dinlerden önce ülkenin kurucusunu yazmaya ? ! (saat 07.00)

üniversite medya birliği

heyecanlandırır.

bir bayanın elleri nasıl olmalıdır

aşırı ince olup da kemikleri çok belli olmamalı. Hafif de olsa tüylü olmamalı. Yumuşacık, ipeksi olmalı. Tabiki çok temiz ve bakımlı olmalı. Ama bu bakımı size temas halindeyken elinde ki krem yağından anlamamalısınız. O krem önceden sürülüp emiştirilmeli.

reyhanlı patlaması unutulmayacak amk

belirli aralıklarla gündeme getirilerek yapılması uygun olan eylemdir.

2013 ösys sonuçları

istanbul Aydın Üniversitesi Televizyon Haberciliği ve Programcılığını kazandığımı belirten sonuçlardır. Varsa o taraflarda, o bölümlerde olan yazsın efendim. Medya sektörüne yeni bi soluk katalım.

1 akapelinin rutin cümleleri

ekonomi. Kısa ve net. Bana bunlar işgal yılları sırasında ingiliz, amerikan mandasını savunanları hatırlatıyo. Hayatımız güzel güzel devam edecek, kimse ölmeden kurtulucaz. Paramız cebimizde kalacak. Aman bize dokunmayın falan... Şimdi ne farkı var ? O adam giderse ekonomi çöker diyeni var. Zaten körfez de okuyan, pansiyonlar da kalanlarda böyle. Ellerinde her imkan var. O adam giderse o imkanlarda gidecek. Aynı şey gibi.

uludağ sözlük e bir daha gelinse alınacak nickler

(bkz: çaylak olmadan önce açılan son başlık)

hande yener ile büyüyen nesilden beklenenler

(bkz: çiğme ha ha)

lys den sonra yapılacaklar

bisikletle didime gidip denizin dibine, ağacın gölgesine çadır kurmak. Sonra ne yapacaksan yap orda. Sosyalleş, gez, yüz, eğlen, o ağacın gölgesinde kitap oku. Ama tek bi sorun var. Ya çadırları polis götürürse ?

sözlük yazarlarının şu an okuduğu kitaplar

Limit yayınları edebiyat el kitabı.

ingilizcede baby nin yeri ve önemi

evet arkadaşlar. Hepimizin bildiği üzere özellikle ingilizce şarkılarda baby kelimesinin kullanım sıklığının çokluğu, tartışalamayacak noktadadır. Bir çok anlama karşılık gelmektedir ki bu kadar çok kullanılmaktadır. 'Bebek' anlamında değil de başka hangi anlamlarda kullanılır diyecek olursak:

Yâr, sevdicek, sevdalı... diye sıralanabilir.