bugün

entry'ler (153)

uludağın ekşiden fersah fersah geride olması

Mensubu olduğum sözlük platformuyla ilgili çarpıcı gercek. Ekşideki entellektuellik seviyesine Uludağ yaklaşamaz bile. Buralarda ortamın yüzde 80i troll veya comar. Sol frame zaten her şeyi özetler nitelikte. Irkçılık, nefret söylemi, bos beleslik had safhada.

Umarım bu durum Uludağ Sözlük lehine değişir. Bu bizim elimizde sayın yazar arkadaşlar.

behzat ve ekibinin selime yaptığı haksızlık

Bir cinayet büro ekibi vardır dizide. Aralarına selim adında bir bahtsız bir polis girer sonra. Selim iyi niyetlidir,gayretlidir,usturupludur fakat tek suçu diğerleri gibi Yenimahalle/Keçiören/Mamak değil de Çankaya/Çayyolu menşeli olmasıdır. Ah bahtsız selim. Harun hıyarının sana olan nefreti edayı tavlamış olmandır.Keşke daha az yakışıklı olsaydın be kardesim.

Sözde adam olmadığı için Selime köpek çeken tayfa dizide bir cinayeti ört pas etmiştir. Harun ise bir kadını nikah masasında terk etmiştir. Sorarım size bunlar adamlık emaresi midir ? Zavallı Melahat, Harun yüzünden hayatının travmasını yaşamıştır.

Peki ya Behzat ? Gencecik bir kızın babasız büyümesine neden olmuştur.(Şule) Söyleyin bu adamlık emaresi midir ?

Selim'in Memduh baskanla işbirliği yapması da tayfanın selimi apaçık dislamasindan kaynaklanir.

Ah ulan ah bahtsız selim.

19 kasım 2017 ales

Sozelden 45 sayisaldan 13 doğru beklediğim sınav. puan hesaplama motorları farklı puanlar soyluyor. Olası puanlarim hakkında yorumu olan yazarlar yesillendirebilir. 1 ay sonrasını beklemeyemiyorum zira. Sözel ve ea tabi.

dünyanın 2006 yılından sonra çok değişmesi

sosyal medyasıydı, insanıydı, kültürüydü her açıdan dünya'nın değişmesidir. yoksa bana mı öyle geldi bilmem.

ifşa tehdidiyle kız çocuklarını taciz eden konyalı

kendisinin 1997'li olduğu söyleniyor. çocuk mocuk değildir amk. yaptığı eylemlerin tüm sorumluluğu üzerindedir. allahın laneti onla olsun.

beşiktaş ın avrupa nın en iyilerinden biri olması

haklı yazar. yarınki maç için link lazım takılmayan.

not: gomis

milli kütüphane

ders çalışmak için gitmek istediğim kütüphane. çok sıra oluyor mu? 12 gibi gitsem yer bulabilir miyim ? gibi hususlarda tecrübeli yazarlar yeşillendirebilir.

hayata dair iç burkan detaylar

düz lisede okuyan ortalama bir öğrenciydim son sınıfta yardırana kadar. çok da kitap okuan biri değildim. bir gün babamla 2012 filmini izliyoruz hani şu maya kehanetiyle ilgili olan. filmde felaketi abd başkanına anlatan jeolog abd başkanının kızıyla muhabbet ediyor tavlamaya çalışıyor falan filan. aralarındaki diyalogda şöyle bir cümle geçiyor: ''... lise kariyerim 3000 kitaptı ... '' diye. babam bana dönüyor espirili bir dille ''oğlum senin lise kariyerin kaç kitap? '' diye soruyor. afallıyorum sözlük. çok iç burkmasa da bazı gerçekleri yüzüme soğuk su misali çarpıtıyor bu söz.

yds için kursa gitmek

tartışmaya açık bir zorunluluktur. geçen sınav 51,25 aldım ondan öncekinde 18 aldım. yükseltiliyor yani self-sufficent çalışırsan da. nisanda hedef 80.

yallah ermenistana

bana hitap eden bir söylem. hayatımda gitmek istediğim 5 ülke arasında. erivan sokaklarında gezip, black beer içmek istiyorum. soykırım müzesi nasıl görmek istiyorum.

diğer 4 ülke: kuzey kore, peru, st kitts and nevis, abd.

yökdil

amacım iyi bir üniversitede -tercihen odtü,ankara siyasal,hacettepe- uluslararası ilişkiler tezli yüksek lisans yapmak. bugün yds'den 61.25 aldığımın haberini aldım. bu sınava girmemin bana bir yararı dokunur mu konusunda sevgili sözlük yazarlarından bilgi almak istediğim sınav. boşuna 75 tl gitmesin zira.

empire total war

öncelikle şunu söyleyeyim: ingilizce geliştirmek açısından paha biçilemez bir oyundur.

gelelim grand campaign'e.

osmanlı'dan başka devletle oynayamıyorum, olmuyor kan bağından dolayı galiba.
osmanlı oyuna en çok bölgeyle başlayan devlet ve buna paralel olarak oynanması en zor olan.öncelikle her devletle ticaret antlaşması yapın. ve asker sayınızı her dönem minimum seviyede tutun. zira ordu arttıkça turn başı maliyeti katlanılmaz oluyor. o yüzden minimum ordu kazanmanın ilk kuralı. mora ve gürcistan sınırlarında ordu tutun. iç bölgelerde 2-3 birlik olsun isyan ihtimaline karşı.

teknoloji çok önemli fakat inşa edilen okullar şehirde mutsuzluğu çok arttırıyor. en fazla 2 okul yapın derim zaten konya'da okul oluyor. gürcistanı alınca schumkale'de okul var. bunlar yeter oyun sonuna kadar.

teleset mobilya akhisarspor

akhisarspor takımının yeni ismidir.

8 ağustos 2008 gürcistan rusya savaşı

https://www.youtube.com/watch?v=j6NdDY76eVk

goriden görüntülere bakacak olursak rus uçaklarının hedef gözetmeden gürcistanı bombaladığı savaştır. videodaki kanal d muhabiri gerçekten iyi bir iş çıkartmış.

arıgözü

drone adlı uçan cihaza türkçe isim arayan tdk'nın önerilerinden biridir. mantıklı gibi görünüyor.

adı bulunamayan müzik

(bkz: peki)

adı bulunamayan müzik

insanı çığrından çıkartan müziklerdir. bir yerde dinlersin hoşuna gider fakat bulamazsın. sevgili sözlük 2008 yılında kral tv'de bir şarkı dinlemiştim. 9 yıldan berridir o müziği arıyorum. bahsi geçen şarkıyı kel bir şarkıcı söylüyor ve klipte denize karşı şarkıyı söylüyor. şarkıyı mırıldanıp kaydettim buraya linkini bırakıyorum.

https://vocaroo.com/i/s0vYn1yy8zX6

edit: bulup da bana söyleyecek yazar gerçekten çok ama çok büyük bir sevap işleyecektir.

soluk soluğa kalınan yerler

(bkz: yatak)

çay dili ve edebiyatı

yüksek lisansı da, sebahattin ali romanları yanına çay koyarak instagrama fotoğraf atmakla yapılır.

kuğulu park

kuğulu park ve çevresi -tunalı hilmi caddesi,elçilikler bölgesi,kavaklıdere mahallesi- ankara'nın kurtarılmış bölgesidir adeta. güneş ordan doğar sanki.