bugün

entry'ler (15)

sivaslı olmak ayrıcalıktır

sivaslı olmak eyrü demektir, kebabıyla köftesiyle gönüllerde taht kurar, ayrıca istanbul'da 6.5 milyon sivaslı var diyolar.

solak olmanın dezavantajları

bir sağlakla aynı masayı paylaşamazsın kollar birbirine çekim kuvveti uygular.

mervelerden gelince oturamayan kız

dersin dozunu kaçırıp fazla çalışmışlardır yazık bel sırt kalmamış hepsi tutulmuş.

brokoli

çorbası yapıldığında bütün evi kokutabilecek derecede hoşlaşlaşmadığım yiyecek.

kemalistlerin fetö ye olan hayranlığı

tayyipçilerin tayibin götünün kılına olan hayranlığıyla aynı şey be dostum Atatürk nerede fetö nerede.

moral bozukluğuna iyi gelen şeyler

rammstein dinlemek morali kutuplardan ekvatora çıkarır.

metallica denince akla gelen ilk şarkı

master of puppets efsanevi şarkılardandır.

süleymancılar

şu anda eğitim vermekte olan özel okulları vardır, öğrencilere kız erkek olarak ayrı davranılır (bakınız: isabet okulları)

afs

bu hafta sonu sözlü mülakat aşamasına gireceğim program, her türlü fikre, öneriye, tavsiyeye açığım.

yılmaz büyükerşen

Şu adamdan Türkiye'nin kademesinde 20 tane olsa memleketin geleceği seviye, şu halimizi yirmiye katlar.

2030 da ortadan kalkan meslekler

Ramazan davulcuları artık pek göremez olduk zaten, 15 yıl sonra tamamen yok olurlar herhalde.

beymen de 20 bin liraya satılan yelek

Giyince neyi gösteriyor acaba. Hani ye kürküm ye diyeceğim de, bunun kürk olacak bir durumu da yok.

4 dili akıcı bir şekilde konuşabilen insan

ilber Ortaylı yoksa daha mı fazlaydı? Fransızca eğitim yapan bir okulda kitaptan fransızca olarak bir konu okuyormuş. Hoca bir iki teklemiş, öğrencilerden biri: Hocam verin biz okuyalım sizin fransızca pek iyi değil galiba diye salvo yapmış. Hoca kitabı çocuğa uzatmış al oku hadi demiş. Çocuk kitaba bir bakmış, kitap almanca. Oy yaylalar yaylalar.

söz verip tutmayan arkadaşımsı

Boşuna havayı tüketen organizma bunlar. Toplumda bunlardan ne kadar fazla varsa refah toplumu olma oranı o kadar azalır. Örnek yaşadığımız muz cenneti.

yazarların hayatlarındaki en büyük hedefleri

"Hayat bir gündür o da bu gündür." bunu bilerek her saniyeyi dolu dolu yaşamalı, nitekim geri dönüş yok.