bugün

entry'ler (124)

nba ile uğraşmak

saat farkından dolayı uykusuz kalmaya bedeldir.

türk silahlı kuvvetlerinin peygamber ocağı olması

benim sevgili rahmetli dedemin son zamanlarında ettiği bir laftı hiç unutmam.''Türk silahlı kuvvetleri eskiden peygamber ocağıydı ama şimdi ne ocağı bilmiyorum bunları'' demişti.

lisede yapılan en malca hareketler

ergenlik çağının vermiş olduğu etkiyle ortaya çıkan garipsenecek düzeydeki olaylardır. Mesela lisedeyken biz en işlek caddede uzun eşşek oynamıştık.

hastaların korkuları

hasta pskilojisinin olumsuz etkiledir. Plasebo etkisiyle ortadan kaldırılabilir.

oyun gereği sahnede sigara içen tiyatrocuya ceza

yasanın abartılı uygulanmasıdır. zira beyaz show'un ilk programında konuk olan okan bayülgende oturduğu koltukta sahnede sigara içmiştir. o zamanın şartlarındanmıdır bilinmez televizyonda olan bu hadiseye hiç bir yaptırım uygulanmamıştır.

rap müzik dinleyenlerde görülen zavallılık

rap müzik dinleyenlerin tarzına yapılan aşağılamadır.

yalnız kalmak

aslında hiç o duyguyu tatmamak ya da hep aynı duygula yaşamaktır. yalnızlığı eğer belirli bir mekan içinde yalnız senin olduğun olarak tanımlarsan hataya düşersin. çünkü gözle fark edemiceğin mikroorganizmalarda olabilir seninle aynı mekanda hatta başka boyutta canlılarda. yalnızlık konum itibariyle ele alınabilir mesela bir insan yanında binlerce kişiyleyken bile yalnız olabilir. sizin düşüncelerinizdir yalnızlık. çaresizliğiniz ya da paylaşamadıklarınız.

ilginç dükkan isimleri

garipsenicek dükkan isimleridir. cafe bahane

kafabin5yuz

cem yılmaz'ın G.O.R.A. filmindeki uzay gemisinin adı. KF1500

entrylerinizi hangi duygularla yazıyorsunuz

entry yazarken yazarların hissettikleridir. cesaret olabilir bunların arasında mesela.dobralık.

hirsiza evi gezdiren kopek

hırsıza yardımcı olan köpektir. köpeği, köpek yapan sadakatidir. hırsızın içeri soktukları adamı olabilir ajan falan.

bir miktar para

kesin miktarı belirtilmek istenmeyen paradır.

seni seviyorum diyene ölçü birimi sormak

anlam kargaşasında olmak. nicel ve nitel birimleri ayrıt edememek. konun çözümü nicel sayılabilir. nitel sayılmaz. sevgide nitel gruptadır şeklinde olmalıdır.

öğrencisini döven öğretmen

tersinir bir eylemdir. öğrencide öğretmeni dövebilir. 2 türlüsüde toplumdaki saygı ve sevgi bağlarının ne boyutta olduğunun göstergesi durumdur.

çamlıca

nuri abinin en çok kullandığı gazlı içecek.

öğretmenin sınıfın kızlarına asılması

meslekten ihraç edilmesi gereken erkek öğretmenlerin içinde bulunduğu davranışlardan biridir.

erkeğin aşık olduğunda yaptıkları

erkeğin aşık olduğu zaman normal bir insana göre garipsenicek davranışlarıdır. bağlanma olayı yaşanır. ayrıldığında aradan uzun bir süre geçmesine rağmen hala ona karşı ilgi duymaktadır.

öğrenci evi

içkinin, sigaranın eksik olmadığı evdir.

sözlük hatunlarının erkek gibi olması

çağımızın hatunlara getirdiği avantajlardır. ''19. yüzyıla kadar toplumdaki konumu hep üstün olan ekeklerle 20. yüzyıllarda eşitliği yakalmışken hadi öne geçiyim kapsamıdır.'' burdan eşitliğe karşıt olduğum anlaşılamsın vurgulamak istediğim nokta herkesin kendi doğasında güzel olduğudur. bir iskoçun etek giyip ben erkeğim diye bağırması ne kadar sert olabilirse vücut geliştiren bir bayanında ben dişiyim diye bağırması o kadar ince olabilir. ama doğal gözükmez.

1991 doğumlu olmak

michael jordan'nın o güzelim yıllarının en verimli çağının farkında olmamaktır.