bugün

entry'ler (37)

ben bu yazıyı sana yazdım

yaslasam başımı dizlerine, bana masal anlatır mısın? büyümek yaşla ilgili değil sadece. içimdeki çocuğun tebessümünü benimle yaşatır mısın? her zaman değil ama ara ara beni bana anlatır mısın? ihtiyacım var diye değil, sende unutma diye.

sözlük yazarlarının itirafları

insanlar hakiki değil dostum. bir ailen senin yanına kalan. mutsuzluktan insan içine çıkamayacak hale gelsen insanlar en çok bir işi düştüklerinde sorarlar neden gözükmediğini. çünkü hayatın kendisi yalan. ve evet mutsuzum.

çok az bilinen isimler

Adiye.
Dönüş.
ikisi ilk akla gelen farklı isimler olmuştur şahsımın duyduğu.

en iyi arkadaştan kazık yemek

Zaman sonra verilen değeri sorgulatan arkadaştır. Eskiden en iyi iken şimdi -di'li zamanların öznesi olur.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Anlamak bir ömür sürer,
hayat niye kirlenir.

Ezginin günlüğü - Leyla

hakim ve savcılara 1155 tl zam

peki emekliler? diye devamını da merak ettiğim durum. işini yapan ya da yapmış olana hakkı karşılığında verilmesi gerekir ama bu fazlanın bilmem kaç katı kadar üstüdür.

uyku

mutluyken aman biraz daha şu ruh halimin keyfini çıkarayım diye gözlerimle savaştığım, en olası zamanlarda ise gelmek bilmeyen, bekleten, daima da bekletecek olan.

tanrı neden bizi sınıyor

Sınandığımız sınavlar sonucunda aldığımız puanlar, sınandığımız insanlar tarafından onların gözüne girmemiz gibi basit olaylar örneği olsa da asıl sınanma nedenimiz varoluş sebebimiz. bunun farkına vardıktan sonra başa gelen olaylara daha farklı bir pencere açılıyor ki rahat nefes alınası.

nerdesin aşkım burdayım aşkım

yanlışlıkla dinlerken zaman sonra kendimi söylerken bulduğum şarkı. pişmanlıkla beraber nerede o eski şarkılar dedirtir, neredeler sahi?

sevdiğinden gelen mesaj

içeriği alakasız bile olsa tek bir tebessümle ya da bir bakışla çevrene o mesajın sevilenden geldiğini sözsüz ifade eden haldir. mutlu etmesi kadar günü de güzelleştirdiğiyle bilinir.

en tatlı uyku

yorgunluk sonrası olan uykudur. en müsait ve rahat yere kıvrılarak gözlerin istemsiz kapanış hali hem tatlı hem keyifli.

bir kızın çantasından çıkabilecekler

mutluluğun uzakta aranmaması için her durumda bulunan çikolata, telefon için usb kablosu, kulaklık gibi devamı olan klasik şeylerdir.

trip atan arkadaş modeli

"sen bu aralar zaten bana hiç yazmıyorsun, oldu o zaman iyi geceler." şeklinde sondaki noktayı bilhassa ekleyerek sitemlerini dile getiren arkadaşlardır.

para ile satın alınamayan 9 şey

mutluluk, huzur, sağlık, zaman, sana gerçekten sen olduğun için değer veren insandır. (5) 9'a tamamlanmış olsun.

geçmiş zamanın rengi

siyah.
entry yukarıda.

unutmak

beynimizin bize ara ara yaptığı oyun ama malesef ki işin özünde gerçek olmayandır.

sakin ve küçük bir ilçede yaşamak

Eğer hareketli bir hayatı sevmiyorsanız ve uzaksanız ideal yaşamın kolay yoldan anahtarıdır. sessizlik kafa rahatlığı, küçük olması ise bedenen rahat ulaşımı sağlar.

kızların ilanı aşk etmesi

'sevdiğimi söylemezsem sevmek derdi beni boğar' sözünü akıllara getirendir. doğru veya yanlış, sevgisi kendi gururunun daha da üstündedir. öyle herkes için değil de gerçek bir aşkla ilanı durumunda özeldir.

goodbye my lover

acısını yaşadığım, hoşçakal dediğim aşklık bir durumum olmamasına rağmen telefonumda bulunan ve açıp dinledikçe olabilecek en uzaklara götüren şarkı.

geçmişini silmek isteyenlere tavsiyeler

Geçmişi hatırlatan her türlü nesneden uzak durun. Düşünce olarak uzak kalmak içinde kendinize yeni uğraşlar bulun. Hatırlamanın, geçmişle yaşamanın size bir şey katmayacağının bilincinde olun.