bugün

entry'ler (179)

fakir olup çocuk yapan tipler

Çocuğun geleceğini düşünmeyen tiplerdir. Bu çocuk ne yer ne içer nasıl eğitim alır bunları hiç düşünmezler. Sonra o çocuk perişan olur. Ben bunlardan daha çok üzülüyorum.

komünizm

On dokuzuncu yüzyıldan günümüze kadar burjuva sınıfına karşı vermiş olduğu mücadeleden dolayı şu an bir nebze de olsa insani şartlar altında çalışıyorsunuz. Sosyal demokrasi denilen şey işçi sınıfının komünizm mücadelesi sayesinde var. Bu mücadele olmasaydı burjuvalar sizi robot gibi çalıştırmasını bilirlerdi ki çalışma koşullarının çok kötü olduğu yerler hâlâ var ve sayıları gün geçtikçe artıyor. Komünizmi ütopya olarak gör veya görme umrumda değil ama farkına var ki vahşi kapitalizmi elinden geldiğince önleyen güzel bir ütopya bu komünizm.

sevgi neydi

insanın özü için duyduğu var olma isteğini başka şeylere de yansıtması. Örneğin insan özünü seviyor ki başka ürünler ortaya koyuyor. O başka ürünler öz sayesinde var olduğu için özden bir parça taşıdıkları için seviliyor.

neden sevgiye ihtiyacımız var

Var olduğumuzu anlayabilmek için. Şimdi diyebilirsiniz sevgi dışında var olduğunu anlayamıyor musun? Buna şöyle cevap veririm. Acıda bile bir sevgi vardır. Ayağını masaya vur. Kötü bir acı hissedersin. Pekiyi acıyı neden hissedersin? Kendine yani öz sevgine yapılmış bir darbeden dolayı. Demek ki sevginin karşıtı olan acıda da bir sevgi bulabiliyorsak sadece sevgiyle var olabiliyoruz demektir.

ne olacak bu halin diyen insan modeli

Asıl senin halin ne olacak?

geleneksel uludağ sözlük bayramlaşması

Bayramınız kutlu olsun yazar dostlarım.

papatya çayı

Antidepresanla birlikte kullanılmaması gerekir. Bir bu bir de sarı kantaron.

izmirli kızlar

Ülkemizin güzel ve modern kızlarıdır. Dünya görüşlerimiz büyük oranda benzer.

dersim

Feodalizmi temsil eden eski şehir ismidir. Orasının ismi Tuncelidir. Bu şehrin okuma oranı yüksek olabilir ama modernizme de ayak uydurması gerekir. inatçılığın lüzumu yok. Madem devrimcisin tasfiye edilmiş Dersim feodalizmini de bırakmalısın.

il sayısının düşürülmesi gerçeği

Bazı ilçelerden küçük iller var. Gerçekleştirilmesi gereken eylem.

karadenizli kızlar

Muhafazakâr kızlardır. Dünya görüşlerimiz tamamıyla farklıdır.

tarlabaşı

Sıkıntılı bir yer. Bilinçli bir şekilde buraya girmek her babayiğidin harcı değildir. Bilmeden girmekte mümkün. Kayboldum ayağına tarlabaşında başına vukuat gelmeden dışarı çıkabilir. Bir de Ağır Roman ile ünlenmiştir.

git git gitme dur ne olursun

Ne yapayım karar ver.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Bütün insanların insanca yaşayabilecekleri bir dünyada yaşamak istiyorum.

evrim teorisi

Gerçeğin ta kendisidir. Hokus pokusçu Tanrı yerine bu teori akla daha yatkındır. Son zamanlarda bilim insanları seviyesinden halka kadar da inmiştir. Geniş bir kitle bunun gerçek olduğuna inanmaktadır. Evrim Ağacının da bunda büyük payı vardır. insanlığın geleceği bilimin olacaktır.

üniversite hocaları

Üniversite hocası olmak istiyorum ama Türkiye'de örnek alınabilecek üniversite hocası sayısı oldukça az. Bir kısmı akademik yayımlarla hiç uğraşmıyor. Sınıfıma girerim,dersimi anlatırım,maaşımı alırım havasında. Akademik yayımlarla uğraşanlarda da intihal yapma oranı azımsanmayacak derecede. Bu yüzden iyi bir üniversite hocası olup akademik yayımlar yaparak ülkeme ve insanlığa hizmet etmek istiyorum.

hitman i call of duty gibi oynamak

Assasins Creed'i de aynı şekilde oynardım.

19 mayıs atatürk ü anma gençlik ve spor bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
görsel

burhan kuzu nun 19 mayıs tweeti

Fesliden öğrenmiş tarihi belli. ingiliz kuklası Vahdettin'i göklere çıkarmış. Mustafa Kemal Paşayı da unutmamış. Osmanlının en parlak subayı ilan edivermiş. Sanki Sultan Vahdettin ingiliz Muhipleri Cemiyetine üye değil,sanki Sultan Vahdettin'in Kuvayı inzibatiyenin kurulmasında parmağı yok,sanki Sultan Vahdettin ingiliz zırhlısına binip kaçmadı.

padişah vahdeddin

Parlatılma çalışmaları tamamıyla saçmalıktan ibaret. Kendisi de Damat Feritte ingiliz kuklasından başka bir şey değillerdi. Aksini iddia eden tarihi fesliden öğrenmiştir.