bugün

entry'ler (36)

mütevazi

Kendi entrylerini eksileyebilmektir mütevazı olmak.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Şarkıları okuyunca kendimden utandım ya. Nasıl yazarım şimdi latif doğandan küstümü dinlediğimi.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Çağrı merkezinde çalışıyorum. Yanımdaki kıza neler neler söylemek istiyorum. Cümlelerime başlamadan önce kaltak demek istiyorum.

whatsapp durumunda ne yazıyor

Hayat hepimizden daha akıllı. Alıntıdır.

şarkı sözlerindeki gizli kapaklı erotizm vurguları

Eller günahkar diller gühkar. Minik serçeden.

pkklı kızla yalnız başınıza adaya düşseniz

Adayı bölmek için uğraşırdı. Huzur vermezdi. Coconuttan molotof kokteyli yapardı.

gittigidiyorda kendini satan arkadaş

Sevimli bir hayvan sahiplenirim daha hoş olur.

baba sevgisinden mahrum kalan kız

Eğitim ailede başlar. Bir kızdaki karşı cins sevgisi de baba da başlar. ilk aşkı babasıdır kız çocuğunun ikinci aşkı da varsa abisidir. Bundan sonra hayatına girecek erkekler bu iki erkeğin verdiği o büyük doyumu tamamlamak için var olacaktır. Kız zaten içinde var olan sevgiyi başka bir adamla başka bir boyuta taşıyacaktır. Baba sevgisinden mahrum kalan kızın tamamlayacağı o sevgi yoktur karşısına çıkan erkeklerle o temeli oluşturmaya çalışacaktır ancak baba sevgisi kadar sonsuz bir şeyin yerine herhangi bir erkeğin tükenmeye mahkum sevgisini koyduğunda hayal kırıklığı yaşayacaktır. Kurmaya çalıştıkça yıkılan temel, hayal kırıklığı. Baba sevgisinden mahrum kalmak sevgi açlığıdır.

derdini paylaşmayan insan

Benimdir. Konu dert anlatmak olduğunda anahtarı kaybolmuş kelepçe gibi oluyorum. Aklımdaki cümleler hiçbir şekilde açılıp özgürlüğe kavuşmaz.

düşün ki o şimdi sevişiyor

Sevişecek tabi. Senden sonra karalar bağlayıp şeyini de bağlatacak değil. Hayat devam ettikçe hayatın verdiği zevklerin peşinde koşacak. Yeniden aşık olacak vs. Senin elinde avokado toplamasın sende takılıp kalma, hayatına kaldığı yerden tam gaz devam et.

yumurtasız domatessiz bibersiz menemen yapan kız

Otursun menemen niyetine yesin evin erkeği.

günün özeti

9 saatlik istanbul yolculuğu. Yorgunluktan başka şey değil.

doğru erkeği arıyorum diyen kıza söylenebilecekler

Doğru insanda aranan özelliklere bağlı bir durumdur. Bırakın bu cinsiyet ayrımını. Söz konusu doğruluksa insan olarak bakmak lazım.

39 numara ayakkabı giyen bir kızı ciddiye almak

istersen alma. O ayağı hayalarında hissedince işler değişir.

insanı mutlu eden küçücük şeyler

Bomboş bir oda yerde bir halı iki kadeh şarap sevdiğin kul.

adnan oktar

Teyzem 10 yaşından beri kapalı olan namazında niyazında olan, hergün kurandan cüzler okuyan bir insandı. Hatta bizlere dini konudan baskı yapan kapanmamızı vs söyleyen insandı. Ancak gün geldi bir kaç sene önce Adnan Oktar'ın cemaatine(!) katıldı. Anında bir u dönüşü gördük. Artık iki senenin ardından şu an başını açtı giyimini kuşamını değiştirdi. Herkesin dini görüşü kendine tamamdır ama senelerce inandığı şeyden iki sene de vazgeçmesi düşündürdü.

anne tarafı vs baba tarafı

iki taraf birbirinden beter. Al birini vur ötekine. Bu konuda çok muzdarip bir kulum.

yalova da hapishane konseptli kafe

Bizim ülkenin hangi hapishanesinde öyle hapishane kıyafetleri var. Amerikan filmlerinden uyarlama yapılan şeyler bunlar.

türk olmadığınız ortaya çıksa ne yaparsınız

Ayol benim uyruğum ne derim. Telaşa kapılırım. Kimim ben diye deliririm.

en zevkli matematik konusu

Mat1 dediğimiz kısımdaki konular eğlencelidir bence.