bugün

entry'ler (13)

1 yıl bekleyip bozulmayan hamburger

Bizim okul kantinindeki hamburgerler olabilir. içindeki patates kızartması insanın dişini kırabilecek düzeyde sert.

trabzonlu olup trabzonspor u tutmayan insan

Bizzat sınıf arkadaşımdır. O buruna baktığınızda tamam kesin trabzonsporludur diyeceğiniz ve aslında cimbomlu olan birisidir.

darkorbit

Üye sayısı oldukça artan bir oyun. Benimde oynadığım ve bırakamadığım aynı zamanda arkadaşımın iyi bir fiyata gemisini sattığı oyun. boş vakti olanlara tavsiye ederim (bkz: uzayda savaş)

sigara içen kızlar

Günümüz liselerinde azda olsa bulunan,sigara içmeyi iyi bir halt zanneden aklı 5 karış havada dişi topluluk.

aydın

Geçen yaz tatilimi geçirdiğim,bunaltıcı bir sıcağın olduğu,gündüz sokakta gezenlerin kafasının eriyebileceği bir şehir. not: Denizi çok tuzlu.

cevahir in ulvi ye söyleyeceği alternatif sözler

cenaze namazında secdeye oturan ulvi.
hocasının önünde önünü iliklerken düğmesi kopan ulvi
daha sivilcesi çıkmadan içinde patlatan ulvi
belediye otobüsünde osurup deri fabrikasının önünden geçiyoruz diyen ulvi
2 çorap üst üste giyip, yırtık olanı üste giyen ulvi.

kendini mutlu etmenin yolları

Sevilen içecek + bol miktarda abur cubur eşliğinde komedi filmi ve sonraki günün tatil olacağını bilmek.

her şeye halledicez diyen baba

Halledemeyeceğini söyleyemeyen baba. örn: en son babalar duyar dizisi
(bkz: hallederiz kadir)

yaran espriler

Dün akşam izlediğim bir filmden alıntı :

Müşteri : Bar'a gittim ve bana limonsuz çay getirirmisin dedim
Garson : Üzgünüm beyfendi.. limonumuz kalmadı mandalinasız çay getirsem ?

gazete kağıdıyla cam silmek

Sadece bir Türkün yapabileceği birşey. Gazete kağıdını değerlendirmenin yollarından birisi

(bkz: gazete kağıdıyla külah yapmak)

üflemeli çalgılarda salya birikimi

çalgıyı yukardan aşşağıya doğru sert bir şekilde sallayınca temizlenebilir.
Bununla ilgili bir anımı anlatayım.. Ortaokulda müzik dersimizde hoca flüt çaldırıyor ve kızın birisi prova yaptıktan sonra flütünü dediğim gibi sallıyor.. hemde karşımda. sonuç: suratım tükürük içinde.

kahvaltıda kebap baklava vs yiyen kişi

Sabah bunları yiyen kişi, gece uykuda kalkıp yahni yiyip tekrar yatıp uyuyabilecek kişidir.

samsun

Benimde memleketim,doğup büyüdüğüm yer.. Denize yakın olması bu şehri güzel kılar.. Gezip görülmesi gereken illerimizdendir.