bugün

entry'ler (39)

kur an kerim ders oluyor

Kur’an-ı Kerim ve Hz. Peygamber’in hayatı, ortaokul ve liselerde seçmeli ders olarak okutulacak, imam-hatip ortaokulları yeniden açılacak. Önerge, AK Parti ve MHP milletvekillerinin oylarıyla kabul edildi.

en yakındaki güzel kadını kıskanmayan türk kızı

''bnim çirkin mirkin bi sevgilim var, belki onun yoktur'' diyip kıs kıs güler.hatta o an sevgilisi gözüne kuzey gibi görünür.

1 nisan 2012 trabzonspor fenerbahçe maçı

33. haftada Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında Hüseyin Avni Aker Stadı'nda oynanacak maç, 1 Nisan Pazar günü saat 19.00'de başlayacak..Fırat Aydunus yönetecek..

ygs ye gireceklere tavsiyeler

şifrelere dikkat gençler..aman diyeyim bak..dikkatli olun şifreyi bu sefer siz de çözün..

pin pon oynamak

forrest Gumb'un da dediği gibi:'' pin pon oynamaktan sıkıldığım zamanlarda da pin pon oynuyorum'' acayip zevkli la..1saat oyundan sonra insanı katır tepmiş gibi oluyor..hala bacaklarım ağrıyor arkadaş..yarın o ibneyi de yenecem ama:))

sevgiliye ağzın kokuyor demek

hala utanırım..tam bir öküzlüktür..dayanamıyorsan çek git arkadaşşşş

canan cansu ateş

http://www.ankarasonhaber.com/ köşe yazarıdır..birkaç gün sonra kitapçılarda yerini alacak sağım solum sobe adlı kitabın yazarıdır..ankarada okumaktadır..ama bunların yanında benim için çokkk değerli bir insandır, dosttur, sevginin sözlüğümdeki karşılığıdır.. yazdıklarını merakla beklemekteyimdir.. ufacık tefecik boyuyla büyük bi kalbe sahiptir.. büyük sever, hep sever..inci tanesidir eyy sözlük halkı..çıkaracağı kitabı şiddetle tavsiye olunur..

salca vs dark horse

(bkz: bir moonlight sonata değil)

cool adam

uludağ sözlük içi bir kampanyadır. bizler uludağ yazarlarıyız tıpkı onun gibi. bir çoğumuz onun entrylerini burada tanıdık. sözlüğünün olması bizim için bir şey ifade etmez, yazılarını yine uludağ szlüğün sol frameinde görmek istiyoruz. cezaysa çekmedi mi yahu hala cezasını kaç ay olmuş entry girmeyeli. uludağ cool adam'sız eksiktir bence.

dark horse için ne dediler

kasıntı, olmamış.

yagizdeniz

cool adam

2 aydır nedeni belli olmayan bir şekilde çaylak tutulan kral cool adam'ın yazarlığının tekrar açılmasını isteyen yazarların başlattığı kampanyadır.
cool adam gibi okunası yazar var mı yahu? niye böyle oldu anlamadık. kısacası özledik cool adam'ı bir an önce aramıza dönsün istiyoruz. *

cool adam

zengin sözlük ve kendi adına programa mesaj atıp dalih olarak yemin ediyorum yarmıştır ahahaha. parasıyla her an kanalı satın alabilir.

hbbia nın sıfır noktasına mesaj atması

yarmıştır. ahaha tüm troller bastı programı. kernel ve bluevelve de yakında gelir.

zengin sözlük reklam filmi

zengin sözlük yazarlarından makman'ın zengin sözlük için hazırladığı filmdir. sesi güdürebilir. *
http://www.youtube.com/watch?v=fQXRQOLIx98

zengin sözlük

bugün entrylerin yanında gördüğümğüz avatarlarımızla bizi şok etmiş olan sözlüktür. farklı olmuş, güzel olmuş o öyle. avatara tıklayıncA DiREK PROFiLE GiDiYOR. ENTRY SAYFALARI RENKLENMiŞ. SEVEREK TAKiP EDiYORUZ. *

eski sevgilinin yeni sevgilisi

En kötüsü eski sevgilinin seni bıraktıktan sonra eski sevgilisine geri dönmesiymiş. Sen bir boşluk doldurma olayından başka birşey değilmissin. Geçmiş olsun çünkü unutamayacağın kadar acı zamanlar yaşayacaksın. Nerden mi biliyorum?? YAŞIYORUM ŞU AN.

ömer hayyam

11.yy da yaşamış bir bilgindir. Seyhtir. Şairdir. Rübaileriyle ünlenmiştir. Rübai demişken 1000yıl önceden sanki bu günü görerek yazdığı bir rübaisi vardır. Okumalısınız.

Dünyada akla değer veren yok madem,
Aklı az olanın parası çok madem,
Getir şu şarabı, alın aklımızı:
Belki böyle beğenir bizi el alem!

Sen daha aramızdasın Hayyam......

can yücel

Can Yücel ilk Milli Eğitim Bakanımız Hasan Ali YÜcel'in oğludur.
Can Yücel şiirleri ve yaşam tarzıyla bir fenomendir. Mezarı Datça'dadır. Ama o ölümsüzdür. Birbirinden güzel fevkaledenin fevkinde şiirleriyle, özlü sözleriyle ve hazırcevap tavırlarıyla ölümsüzdür.
Çok sevdiği Alsancak meyhanelerinden birinde herzamanki gibi arkadaşları ve yeniyetme şairlerle içerken sabahın yakın olduğunu anlar ve kalkar masadan. Kendini Kordon çimlerine atar ve yıldızların kayboluşunu ve tan yerinin ağarmasını izlemeye koyulur. Bu durumu gören yeniyetme şairlerden biri şöyle der:
- Üstad ne görmektesin anlat bize. Anlat ki senden bugun son dersimizi alalım.
Can Baba manalı manalı baktıktan sonra şu ölümsüz cevabı verir.
- Çok sarhoşum amına goyim burnumun ucunu görmüyorum.
işte Can Baba bu doğallığından ötürü ölümsüzdür.

aşık olunan kişiyi msn den silmek

''Aşık olmak nasıl bir duygudur'' diye düşünüyorum da ne ben bunu tam olarak anlatabilirim ne de bir başkası. Aşık olmak anlatılmaz yaşanır yani. Aşık olunan kişiyi msn de silmek ne karmaşıktırne zordur bunu bilirim işte. Çünkü aşık oluna kişiyi msn den siliyorsanız eğer yani o dereceye gelmişse ilişkiniz artık bir ilişkiden söz edilemez doğal olarak. Yani ne bir telefon görüşmesi ne de bir mesaj atabiliyorsunuzdur. Ondan haber alacağınız tek yer msn ya da facebook tur. Ve siz son haber kaynağınızı da bilerek ve isteyerek yok ediyorsunuz demektir.
Aylar sonra pişman olacağınıza adım gibi eminim çünkü ben de yaptım aynı işi. Şimdi ondan bihaber yaşamaktayım. Bunun ne kadar zor olduğunu anlamanız için msn den silin. Yok hayır hayır silmeyin sakın silmeyin. Bırakın kalsın orda. Bir zaman sonra yaşadığını bilmek bile yetiyor adama...

yalnızlığı tek cümleyle açıklamak

Yalnızlık.
Her kimliğe doğuştan yazılı tek uğraşıdır insanın bir yaşama sırasında
Tek sermayesi, sahip olduğu tek şeydir.