bugün

entry'ler (634)

hiçbir şeyi komik bulamadığın an

Sabahın beşinde deli gibi oturup bir şeyler düşündüğün an. Oysa düşünürken aklına ne komik anılar, sahneler, espriler vs de geliyor ama nafile. Mimik oynamıyor. Sabahın beşinde her şey olması gerekenden daha ciddi. Ya da tam da olması gerektiği kadar ciddi. Bilemem.

şaka maka sözlüğün bitmiş olması

En son bir sene önce girip yazmışım ve bir sene sonra ilk entrymi sözlüğün bitmiş olması başlığına giriyor olmam bazı şeyleri kanıtlar nitelikte. Yukarıdaki arkadaş çok doğru söylemiş ne işimiz var lan bizim burada? Esas soru bu. Hadi sizi anladım da ben niye 1 sene sonra girip bunları yazıyorum falan. Yemin ediyorum malız.

söyleyecek hiçbir şeyi olmayan insan

Hiçbir şey söylemez ve uyur.

sevgiliden ayrılır ayrılmaz başkası ile çıkmak

Ulan ilişkiden yeni çıkmışsın insan bi üşenir.

kavga etmek istemek

Uzun zamandır içinde usul usul büyüyen öfkeyi daha fazla gözardı etmek imkansızlaştıkça kendini kötüye ve karanlığa teslim etme arzusuyla vuku bulur.

içindeki habis ruhun her zaman orada ikamet ettiği ve edeceği gerçeğiyle barışma anıdır. Hadi biri bişey desin de amel defterini kapatayım amk çocuğunun demektir.

Yıkım istemek, yok etmeyi ve yok edilmeyi arzulamak, her şeyin kötüye gitmesi temennisini taşımak, karanlıktan daha karanlık olma istenci. iblislik, itlik.

zekasını kanıtlamaya çalışan insanlar

De hayde siktir git seni mi çekeceğiz denilen insanlardır.

yaşlılık belirtileri

Lise 1 de aşık olup 1 sene çilesini çektiğin kızın adını bir türlü hatırlayamamak.

sözlüğün en itici erkek yazarı

Sözlükte Kimsenin kimseyi itici bulacak kadar bile siklemediği gerçeğiyle tanışılması gerek.

evlenmek için gerekli 3 şey

Bir tanrı, bir gitar, bir bakır bilezik.

kafa dengini bulunca yapılacak şey

Aa yıllardır karşıma çıkmayan kafa dengim, hatta bu direkt ben lan dedikten sonra "neyse kafa dengiyle falan hiç uğraşamam şimdi" diyerek yalnızlığa geri dönmek.

Eğer gerçekten kafa dengimse o da aynı şekilde düşünür ve dostluğumuz kader olaraktan başlamadan biter. "imkansız aşk."

akineton

(bkz: Akhenaton)

bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir

Bu ezikliği kadınlar kendilerine yapmıyor. erkeklerin de artık titreyip kendine gelmesi gerek. Yok tek başına erkek hiçtir, yok her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır, yok karım olmasa ben bir hiçim vs vs bu tür varoluşunu karşı cinse endekslemiş yaklaşımdan erkek sıyrılmalı.

Ben erkeksiz hiçim diyen bir kadın yok ortada. Dile getirse de iyi gözle bakılmaz. Peki Bu zavallı söylemleri söylemek bizim için ne diye normalleşti? Şiir edebiyat etkileri mi getirdi bu noktaya? Yani illaki karşı cinse muhtaçsın bir noktada fakat kadınlar bunu yansıtmayıp sabah akşam erkeği itin götüne sokarken böyle teslimiyetçi aciz laflar etmeyi erkeğe münasip görmem.

ben ölmeden önce

Her şeye rağmen pişman değilim.

ne kadar uyumalı

Bilimin uydurduğu saatlere inanmam. Bünyen ne kadar uyuman gerekiyorsa o kadar uyutur seni. Bunu da bilim adamı değil de kendi bedenim daha iyi bilsin bir zahmet. Eğer bir gün 12 saat uyursam vay be ne hayvanım demem, demek ki bünyemin bir bildiği var böyle uygun görmüş derim. Dünyanın en basit şeyi anasını satayım. Ne kadar ihtiyacın varsa otomatik o kadar uyuyorsun zaten. Buna bile burun sokuyor adamlar. Ha az uyku, uykusuzluk vs mevcutsa onun zararından bahsetsinler eyvallah da özel bir durum olmadıkça "fazla uyku" diye bir şey yoktur.

Sırf sabahın köründe milleti uyandırmaya alıştırıp daha iyi kölelik ettirecekler diye yok 4 saat yok 6-8 saat bir ton atıp tutuyor amk evlatları.

yemek yapamayan yapmam diyen kadınla evlenmek

Youtube dan yemek tariflerine dahi bakamayacak biriyle evlenmektir. O kadarını ben bile yapıyorum lan yoktur öyle bir kadın zaten.

Ha bunun haricinde biriyle sırf güzel yemek yapıyor diye evlenmek net bir hayvanlıktır. Bu ne çeşit bir ayılık, ne menem bir açlık?

öpüşen bitkiler

Bir ihtiyarın elindeki çomakla ayırıp ne öbüşüyorsunuz lan burası seks mi diyeceği bitkiler.

dostum olmaz hasmım yaşamaz

Kimseyle muhattap olmaya yeltenmeyenlerin sözü.

kıyafetin üstünden sokan sivrisinek

Artık kanı sana helal olan sinektir.

yıllardır sohbet ettiğin bakkalın ismini bilmemek

Bir anda akla gelen sarsıcı bir gerçektir.

Yeri geldi "yolun anasını siktiler" diye lafa başladı. yeri geldi "bu memleketten bir bok olmaz" dedi. Yeri geldi sigarayı bıraktım diyince gömlek cebinden paketini çıkarıp sigara vererek beni yeniden sigaraya başlattı. Binlerce kez hal hatır soruldu, dert keder anlatıldı, dinlenildi. Fakat yıllarca süren bu kadim dostluk sürecinde ne ben ne de o adımızı bile sormadık. Onun adı abi benim adım ise abim. insan hayret ediyor.

erkeklerden kadınlara tavsiyeler

Lütfen öyle olmadığınız halde edepsiz ve relax kız imajına bürünmeye çalışmayın. Zira gerçekten öyle olanlarda da bir şeytan tüyü yok.