bugün

entry'ler (50)

canlı yayında ellerinden su akıtan amca

şarlatanlıkta gelinen son noktayı göstermesi açısından iyi bir örnektir.

the unbearable lightness of being

juliette binoche , tereza rolünde beni kendisine aşık etmiştir. o nasıl bir masumiyet ve nasıl bir
naifliktir ya rabbim.

--spoiler--
filmde tereza ve tomas'ın ilk sevişme sahneleri (tabiri yerinde ise doktorculuk oynadıkları)
sinema tarihinin en iyilerinden biridir.

ayrıca bugüne kadar hiç bir film ölüme giden kahramanlarını seyirciye mutluluk içinde izlettirememiştir.
--spoiler--

maalesef şunu da söylemeden edemiyeceğim. film gerektiğinden fazla uzun. 171 dakika neredeyse 3 saat.

idrarda kaynatılmış yumurta

inanmayan arkadaşlar olmuş. onlar için bu geleneği görebilecekleri bir link veriyorum.
http://www.youtube.com/watch?v=rPIvDJG1etI&feature=player_embedded

saygon

vietnam sosyalist cumhuriyetinde, Ho Chi Minh şehrinin eski adıdır.

başlığı açan arkadaş galiba 1975 te açmış.
çünkü o tarihten sonra ne güney vietnam ülkesi ne de saygon diye bir şehir vardır.

idrarda kaynatılmış yumurta

Bahar aylarıyla birlikte Doğu Çin'deki halk ilk okullara kovalar koyuyor. Tercihen sadece 10 yaşından küçük erkek çocukların idrarları toplanıyor. Sonra toplanan idrarla yerel bir lezzet olan "Bakir Erkek Çocuk idrarında Kaynatılmış Yumurta" yapılıyor.
"Niye idrar? Niye illa bakir erkek?" sorularına halkın cevabı " gelenek böyle".
Bu yumurtaları kapışan halk gerçekten yararını gördüklerini söylüyor.

bir tek ben mi dinsizim

ömer hayyam'a ait olduğu söylenen "Irmaklarindan saraplar akacak diyorsun, cenneti ala meyhane midir? Her muminine 2 huri verecegim diyosun, cenneti ala kerhane midir" dizelerini twitter da payşatığı için hakkında soruşturma açılan Fazıl Say'ın hükümete ve Türkiye'ye isyan cümlesi.

O 'tweet'i benimle beraber 165 kişi 'retweet'ledi, sadece bana soruşturma açıldı. Bir tek ben mi dinsizim!

24 saatte 33 koyunu hamile bırakan koç

ales sınavında sorulmuş "bir koç 24 saatte 33 koyunu hamile bırakabiliyorsa, aynı koç 36 saate kaç koyunu hamile bırakır." sorusunun öznesi olan osym personeli sapık koç.

20 milyon gs taraftarının akp ye oy vermesi

neresinden tutarsan elinde kalan saçmalık. 2011 seçimlerinde akp nin aldığı toplam oy 21,466,446 dır. galatasaraylıları çıkarırsak geriye yaklaşık 1.5 milyon oy kalıyor. o oyları da eminim sahiplenen takımlar olacaktır. bu hesaba göre akp yi galatasaray taraftarı iktidar yapmıştır.
(bkz: işkembe i kübra)

ilginç intihar yöntemleri

bir oturuşta 4 kavanoz balderesi ballamasından yemek. Glikoz zehirlenmesi garantilidir.

tantum verde

an itibariyle iki gündür bana dünyayı dar eden boğaz ağrısı için kullandığım, ama henüz bir allah kuruş faydasını görmediğim aptal sıvı.

dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanmak

dünya batı-doğu doğrultusunda kendi etrafında hızla dönerek 24 saatte günlük hareketini tamamlar. Bu harekete eksen hareketi de denir.
bende öyle sanıyorum.

ankara da yapılabilecek sosyal aktiviteler

evde istanbul ile ilgili belgesel izlemek eğlenceli olabilir.

izmir deki travesti bolluğu

konyalı nevşehirli erzurumlu yozgatlı sakaryalı muşlu siirtli travestilerin topluca izmire gezi düzenledikleri bir gün saptanmış olaydır.

çorap çıkartma orgazmı

(bkz: uludağ sözlüğün abazan ve bilumum sapık yazarları)
ayağı, folloş olmuş çoraba sok çıkar sok çıkar hareketinin belli sayıda tekrarlanması ile oluşan orgazm türüdür.

erdoğan ı görünce ayağa kalkan cumhurbaşkanı

(bkz: kaymakamı görünce ismet inönü ayağa kalktı)

süper lig de 3 değil 2 büyük vardır

süper ligde tek büyük vardır. tüm kapitalist sistemlerde olduğu gibi paradır.

galatasaray akıllı olsun akıllı

tam bir faşist söylemdir. tehdit etmeyi ve kaba kuvveti marifet sayan tek hücreli insancıklar tarafından kullanıldığı ortadadır. bu söylemi yapan insancıklar tahminen bir teşkilat mensupları ile fotoğraf çektirmeyi hayal etmektedir.

sözlük yazarlarının favori filmleri

filmler sırasız yazılmıştır.

barton fink (1991)
Cidade de Deus (2002)
A Clockwork Orange(1971)
Babel (2006)
In Bruges (2008)
Oldeuboi (2003)
Full Metal Jacket (1987)
Y tu mamá también (2001)
Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)
Salinui chueok (2003)

barton fink

izlediğim günden beri top 10 listemdedir kendileri. o listeden çıkacağını da hiç tahmin etmiyorum. defalarca izlenebilecek bir baş yapıttır.

musur

yunussu balina.
(bkz: insansı robot)